Search
Close this search box.

Takto si navodíte príjemnú atmosféru a zvýšite teplotu interiéru

S odchádzajúcim letom a nastupujúcou chladnou sezónou sa budeme čoraz viac zdržiavať v interiéroch. To znamená, že otázka komfortu bývania sa stáva aktuálne najviac diskutovanou témou, v ktorej je viacero otázok pre mnohých z nás neznámych a nezodpovedaných. A pritom vôbec nemusí. Stačí si vybaviť domov univerzálnymi doplnkami, ktoré sa o vaše pohodlie a komfort budú starať po celý rok.

Prúdenie a intenzita svetla v interiéri nie je jediná vec, ktorá sa dá pomocou špeciálnych vonkajších roliet docieliť. Práve teraz v zime vám táto tieniaca technika môže pomôcť zvýšiť aj tepelný komfort vnútorných priestorov. Poďte sa spolu s nami o tom presvedčiť.

Žalúzie a ich výnimočné izolačné schopnosti

Pociťujete zvýšenie mínusových teplôt aj vo svojom interiéri? Kvalitná izolácia a dobrý vykurovací systém by sa mali o teplo v priestore postarať bez najmenších problémov. Často však pri aplikácii izolačného systému budovy zabúdame na mosty, cez ktoré teplo uniká von. Takýmito miestami sú otvory, cez ktoré do interiéru prúdi prirodzené denné svetlo.

Aj okná sa však dajú vybrať a izolovať tak, aby sa nepodpisovali na vysokých účtoch za vykurovanie domu alebo bytu. Moderné žalúzie vám umožnia udržať si teplo v miestnosti počas jesenného a zimného obdobia roku a tiež vám poskytnú príležitosť vychutnať si chlad v horúcich dňoch.

V lete zas bude vďaka ich prítomnosti aj v najhorúcejších dňoch vnútorná teplota oveľa nižšia ako vonkajšia. Pokiaľ máme ešte ostať pri izolačných vlastnostiach tieniacej techniky, oceníte aj tú zvukovú, vďaka ktorej váš žiadne zvuky ani zvedavé pohľady z ulice už nebudú toľko rušiť.

Poteší vás jednoduchá inštalácia a údržba

Krásny, prepracovaný vzhľad žalúzií vyzdobí váš dom, dodá mu jemnosť a originalitu. Vybrať si môžete rôzne modely v rôznych cenových kategóriách bez toho, aby to ovplyvnilo kvalitu a schopnosť žalúzií či roliet chrániť okná aj pred rôznymi poveternostnými podmienkami.

Jednoduchá inštalácia a pohodlná starostlivosť je na záver bonusom a „čerešničkou na torte“, ktorú určite pri používaní tejto modernej tieniacej techniky neraz oceníte.

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Vrak Titanicu o pár rokov definitívne zmizne. Trápi ho vážny problém
Mladá či stará žena? To, čo na obrázku uvidíte ako prvé, o vás veľa napovie

Odporúčame: