Search
Close this search box.

Novootvorený hotel ponúka svetový fenomén. Prečo majú doň muži vstup prísne zakázaný?

Čerstvo otvorený hotel „Som Dona“ leží v rybárskej dedinke Porto Cristo na španielskom ostrove Malorka. Dovolenku si v ňom môžu objednať len ženy, ktoré sú staršie ako 14 rokov. Muži sa v ňom ubytovať nemôžu.


Hotel Som Dona je prvým rezortom svojho druhu na svete. Ako informoval portál LADbible, hotel ponúka útočisko pre slobodné ženy, ženské páry, podnikateľky, mamy či dcéry. Jednoducho pre všetky dámy, ktoré chcú stráviť pokojný pobyt pri mori. V rezorte sa však predsa len nejakí tí muži nájdu. Hotel ich totiž niekoľkých zamestnáva, pretože v Španielsku platia zákony, ktoré zabraňujú diskriminácii na základe rodu.

Zdroj: Somhotels

Podľa webovej stránky hotela nájdete v rezorte wellness, bazén, bezplatné wi-fi, bar, pohodlné izby a úžasné prostredie, ktoré bolo navrhnuté špeciálne pre ženy. V reštaurácii si takisto môžete vychutnať kuchyňu, ktorú majitelia hotela označujú ako „zero-kilometer“. Znamená to, že potraviny pochádzajú od miestnych výrobcov a nemuseli pri presune na tanier precestovať dlhé kilometre.

Zdroj: Somhotels

Zámerom hotela je ponúknuť nový priestor pre ženy, ktoré sa chcú odtrhnúť od každodenného stresu. Rezort im chce ponúknuť starostlivosť, ktorá im bola ušitá priamo na mieru. Hotel ponúka svojim zákazníčkam aj bar priamo na streche, odkiaľ si môžu vychutnať pohľad na nádhernú stredomorskú prírodu.

Hotel leží 250 metrov od nádhernej pieskovej pláže. Zákazníčky, ktoré chcú počas dovolenky zažiť aj nejaké to dobrodružstvo, môžu navštíviť aj známe Dračie jaskyne, ktoré ležia neďaleko. Ceny za jednu noc sa pohybujú na úrovni 70 eur, záleží na sezóne a type izby. A teraz otázka pre dámy, ale aj pre pánov. Mali by ste záujem stráviť svoju dovolenku na takomto mieste?

Zdroj: LADbible, somhotels.es

Pozri aj:

Najčítanejšie

Test dlhovekosti: Aká je pravdepodobnosť, že sa dožijete vysokého veku?
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Vtáčika z rozprávky Rio už vo voľnej prírode nenájdete. Vedci ho vyhlásili za vyhynutého
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť

Odporúčané články: