Search
Close this search box.

Štát zakázal robenie „selfies“ kvôli častým nehodám. Turisti to však ignorujú

Značky varujúce pred selfies sú na mnohých útesoch a plážach už osadené. Podľa štúdií z rokov 2014 – 2015 zomrelo v Indii z dôvodu selfies až 76 ľudí. Verejný tlak dohnal úrady konať po tom, čo zomreli ďalší dvaja turisti. Tí sa šplhali po skalnatom výstupe z oceánu len preto, aby sa mohli pochváliť čo najlepším záberom. Ďalší turista zomrel pri tom, ako robil video prichádzajúceho vlaku, ktorý ho nešťastne zachytil.

Západ slnka v štáte Goa, India. Zdroj: Flickr / Ian D. Keating

Samozrejme, že selfies nie sú jediný problém. Ako uvádza správa polície, ľudia sa nesústredia na nebezpečné schody a povrch, po ktorom chodia. Nebezpečné skoky zo skál a útesov sú ďalšou atrakciou, ktorá mnohokrát končí fatálnymi následkami. Ľudia si neuvedomujú, že povrch na ktorom chodia je buď príliš šmykľavý kvôli vlnám z oceánu alebo na druhej strane príliš suchý a drobivý. Neustále nakúkanie do mobilného telefónu spôsobuje nižšiu ostražitosť voči okolitému prostrediu.

Aj napriek značkám turisti túto výzvu stále ignorujú. Mnohí sa zo značiek smejú a berú ich skôr ako turistickú atrakciu. Cestovanie je neskutočné dobrodružstvo. Dávajte si však na seba pozor. Občas je spomienka na krásne miesto viac ako jedna selfie.

Zdroj: theguardian.com 

Pozri aj:

Najčítanejšie

Test dlhovekosti: Aká je pravdepodobnosť, že sa dožijete vysokého veku?
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Vtáčika z rozprávky Rio už vo voľnej prírode nenájdete. Vedci ho vyhlásili za vyhynutého
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči

Odporúčané články: