Nový dokument o Whitney Houston je emotívnou sondou do jej života. Pozrite si ukážku

Teraz sa celá verejnosť bude môcť oboznámiť s jej celoživotnými vzostupmi, ale aj pádmi v oficiálnom dokumente, ktorý príde do slovenských kín už 2. augusta 2018. Životopisného príbehu, ktorý dostal výstižný názov Whitney, sa zhostil oscarový režisér Kevin MacDonald.

Samozrejme, dopátrať sa úplnej pravdy nie je vôbec jednoduché. Aspoň sčasti však k tomu prispelo to, že dokument vychádza z exkluzívnych rozhovorov a archívnych záberov, či zvukových nahrávok zo života Whitney, ktoré na tento účel poskytla priamo jej najbližšia rodina.

Režisér MacDonald sa zo začiatku zdráhal pustiť do tohto projektu, nakoľko sa o speváčkinu hudbu dovtedy nezaujímal. O tom, aby sa na to dal, ho presvedčila až dlhoročná speváčkina agentka Nicole David, ktorá mu povedala: „Nerozumiem, prečo skončila tak, ako skončila. Chcem, aby si vytvoril dokument, ktorý mi to pomôže objasniť.“Film mal už v máji svetovú premiéru na festivale v Cannes. „Priblížil som speváčkin život ako záhadný príbeh; prečo niekto s takým množstvom prirodzeného talentu a krásy zničil sám seba tak verejne a bolestivo?“ vyhlásil režisér. „Whitney je vo svojej podstate intímnym rodinným príbehom, ktorý odhaľuje novú ženskú stránku, o ktorej ani tí najväčší a najvernejší fanúšikovia nevedeli.“ 

Zdroj: csfd.cz, theguardian.com, smoothradio.com

You don't have permission to register