Search
Close this search box.

Obraz ako dokonalý solitér v interiéri

Obrazy sú univerzálnym dekórom, ktorý je vhodný do každej jednej miestnosti. Slúži ako spoločník pre iné dekorácie a nábytok. V tomto článku budeme hovoriť o rôznych spôsoboch organizovania luxusných obrazov do obývačky tak, aby skutočne vynikli a pôsobili ako ten najdôležitejší doplnok a zároveň neodmysliteľná súčasť interiéru.

Klasika nad pohovkou

Ako môže byť veľký obraz obalený masívnym rámom a vytvorený s olejom alebo inou technológiou umiestnený nad pohovkou? Takéto obrazy si vyžadujú veľa priestoru a netolerujú okolie iných diel alebo obmedzenia nábytku. Vzhľadom k tomu, že niektoré vzorky môžu byť dosť veľké, sú umiestnené na stenu, od horného okraja zadnej časti pohovky. Menšia snímka musí byť zavesená nie príliš vysoko, ale na úrovni očí, aby bolo pozeranie a výhľad na umelecké dielo pohodlné.

Zdroj: Pixabay.com

Prísne umiestnenie geometrických tvarov

Užitočnosť takého umiestnenia obrazov je, že si môžete vybrať viac modelov, set obrazov, ktoré tvoria jeden celok. Samozrejme, všetko riešte v závislosti od veľkosti konkrétnej časti steny. Súčasne je potrebné zachovať vzdialenosť medzi tými istými obrázkami nastavenými vertikálne a horizontálne.

Úzke a vysoké steny

Tento typ umiestenia obrazov je vhodný pre izby s nízkym aj vysokým stropom. Pretože tu môžu byť umiestnené obrazy v tenkých rámoch (alebo bez nich), vertikálne jeden nad druhým, a tak vizuálne vyzdvihnúť výšku stropu.Čo tak obrazy na poličke?

Dobrou alternatívou pre tých, ktorí nechcú robiť ďalšie diery v stene alebo zničiť krásnu tapetu. Je to vynikajúci nástroj na prezentovanie toho, čo sa vám páči a máte zarámované. Rodinné fotografie alebo krásne umelecké diela v podobe obrazov na stene sú dokonalým riešením.

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady
Mladá či stará žena? To, čo na obrázku uvidíte ako prvé, o vás veľa napovie

Odporúčame: