Tento majestátny zámok je ako z rozprávky a ukrýva viacero tajomstiev. Viete, kde sa nachádza?

Bazilika svätyne Panny Márie Bolestnej (Basilica Minore dell’Addolorata), tak sa nazýva tento skvost v talianskom regióne Molise. Stránka brightside.me sa pozrela na zaujímavé skutočnosti, vďaka ktorým je bazilika najnavštevovanejším miestom tejto oblasti.

Architekti budovy pracovali pri realizácii stavby iba s miestnymi kamenármi a vyrezávali výlučne len z regionálneho kameňa v oblasti nazývanej Castelpetroso. Miestni obyvatelia tvrdia, že aj samotní Taliani prichádzajú do oblasti baziliku navštíviť, pretože sa im nechce veriť, že majú na území svojej krajiny takýto poklad.Opradená legendami

Jedna z legiend hovorí, že bazilika bola v tejto oblasti postavená preto, lebo tu dve miestne dievčatá, Serafína a Fabiana, videli na ceste do hory Madonu. Tá držala v rukách svojho krvácajúceho syna, a práve na tom mieste, kde stála, sa v roku 1890 začali stavať základy budovy. Tajomná cesta, ktorou dievčatá prechádzali horami, je dnes rozdelená do siedmich etáp a v každej časti sú vedľa cesty bronzové sochy v životnej veľkosti, ktoré predstavujú život Ježiša. Cesta dostala názov „Via Matris“.

K bazilike sa však viaže aj množstvo ďalších príbehov, ktoré miestni obyvatelia radi rozprávajú. Jeden z nich je o mladom chlapcovi, ktorý spadol z útesu, no pri páde sa vôbec nezranil. Miestni tvrdia, že ho chránilo toto sväté miesto.

Ďalší z príbehov znie naozaj ako z rozprávky. Hovorí o tom, že na mieste, kde stojí bazilika, vyvieral zo skál zázračný prameň, ktorý uzdravoval. Keď ho vypil chlapec s tuberkulózou či hluchý chlapec, oboch vraj prameň vyliečil. Dokonca aj jeden taliansky novinár bol tak očarený týmto prameňom, že k nemu išiel so svojím chorým synom, ktorého prameň tiež uzdravil. Následne o tom napísal článok.

Viac ako len unikátna stavba

Architekt Francesco Gualandi vytváral tento skvost takmer storočie. Budova baziliky bola zasvätená a dokončená v roku 1975, čiže 85 rokov od vytvorenia prvých základov. Baziliku tvorí 7 kaplniek, ktoré sú postavené v tvare srdca a predstavujú 7 mečov, ktoré srdce prepichujú.

Určite je dôvod túto baziliku navštíviť, a to nielen pre jej unikátnosť a majestátnosť. Ak vás zaujal príbeh jednej z najzaujímavejších talianskych budov, určite navštívte aj múzeum, ktoré chronologicky zobrazuje celú jej históriu.

Okrem toho, bazilika v súčasnosti funguje ako kostol, vedľa nej je postavený hostel pre mládež a penzión určený pre návštevníkov tejto oblasti.

Zdroj: brightside.me, santuarioaddolorata.it

You don't have permission to register