Search
Close this search box.

Obyvatelia očakávali dom s jazierkom, dostali niečo celkom iné. Zaúradovala optická ilúzia

Realitná kancelária v Číne sa snažila zavádzať svojich zákazníkov. Krásne jazierko s mostíkom bolo v skutočnosti len modrým plastom.


Ako by mal vyzerať váš vysnívaný dom? Moderný či tradičný, každý z nás túži, aby jeho okolie bolo upravené a bolo v ňom cítiť aj dotyk prírody. Hlavne uprostred miest sú stromy, jazierka či parky tou najžiadanejšou a zároveň najcennejšou komoditou.

Optická ilúzia

Istá čínska realitná kancelária túžbu ľudí po bývaní v lone prírody veľmi dobre chápe. Avšak namiesto toho, aby prírodu v spolupráci developermi svojim zákazníkom skutočne zabezpečila, rozhodla sa ich podlo oklamať. Ako uvádza portál interestingengineering.com, realitná kancelária na svojich reklamných dokumentoch odfotila priestor medzi domami, na ktorý položila obyčajnú modrú fóliu. Pri fotografiách snímaných zhora sa skutočne zdá, že sa na tomto mieste rozprestiera malebné jazierko.

Zdroj: AsiaWire

Týmto spôsobom oklamali až 200 ľudí v čínskom meste Čangša. Tí na podvrh prišli až po tom, ako za byty zaplatili. „Takže sa mám postaviť do stredu modrej vody, ktorá v skutočnosti neexistuje. Takisto tu nie sú žiadne skaly ani rastliny,“ posťažoval sa jeden zo „šťastných“ nových majiteľov.

Predstavitelia realitnej kancelárie Changsha Shiji Yujing sa k problému promptne vyjadrili. Údajne nikomu nesľubovali, že medzi domami bude aj jazierko.

Nedočkali sa ani prírody

Problém však nie je len v samotnom jazierku. Realitná kancelária v inzeráte sľubovala, že medzi domami sa nachádza „vegetácia“. Predstavitelia realitky si však túto vegetáciu predstavujú evidentne inak, ako bežní ľudia. Zem medzi domami je vydláždená betónovou zatrávňovacou dlažbou, ktorá sa zvyčajne používa na parkoviskách. Jednotlivé diery však nie sú vyplnené trávou, ale len obyčajným blatom.

Pri takých veľkých investíciách, akou je kúpa domu, by sme si mali dávať veľký pozor na to, čo kupujeme. Aby sme napokon namiesto krásneho jazierka nekúpili len mačku vo vreci.

Zdroj: interestingengineering.com

Zdroj titulnej fotografie: YouTube

Pozri aj:

Najčítanejšie

Pivo ako zázračný mok. Vedci potvrdili jeho prínosy pre naše zdravie
5 vecí, ktoré silné ženy vo vzťahoch nikdy netolerujú
Psychológ zverejnil prekvapivý dôvod, prečo rodičia vyberajú netradičné mená pre svoje deti
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia

Odporúčame: