Search
Close this search box.

Pixar pripravuje ďalšiu srdcervúcu rozprávku. Už trailer mnohých rozplakal

Kto by nepoznal krásne a vždy zaujímavé rozprávky od štúdia Pixar? Spoločnosť má aj na rok 2020 jeden unikátny počin, ktorý v spleti akčných a sci-fi filmov skutočne nesie krásne posolstvo. Privítajte rozprávku Soul, ktorá vás prinúti zamyslieť sa. 


O téme píše portál Unilad. Najnovšia rozprávka sa venuje jazzovému hudobníkovi Joe Gardenerovi (hlas mu prepožičal známy herec Jamie Foxx), ktorý je transportovaný na miesto pred narodením, kde nové duše získajú svoje „osobné charakteristiky či záujmy“ ešte pred priradením ku ich fyzickému telu.

Trailer začína učiteľom hudby menom Joe, ktorý žije typický moderný život plný chaosu a chamtivosti. Veci sa otočia o 180 stupňov, keď po nehode jeho duša uviazne práve vo vyššie spomínanom mieste pred narodením, kde sa rozhoduje, aké vnútorné vlastnosti bude mať daný človek. 

V tejto „miestnosti“ sa Joe spriatelí s 22 (hlas prepožičala herečka Tina Fey), konkrétne táto čislovka vyjadruje dušu, ktorá absolútne nie je nadšená z perspektívy vstupu do chaotického a nedokonalého ľudského sveta. 

Samotná myšlienka rozprávky sa ukázala ako dostatočne silná, aby si okamžite získala srdcia najrôznejších vekových kategórií. Ponúka krásne myšlienky a hlavne pomyselný bod, kedy sa každý z nás zastaví a premyslí si, čo vlastne má vo svojom živote a hlavne fakt, že smrť si jedného dňa príde pre každého z nás. Je len na nás, ako s danou príležitosťou, prežiť ľudský život, naložíme. 

Zdroj: unilad.co.uk

Zdroj titulnej fotografie: Pixar

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Vrak Titanicu o pár rokov definitívne zmizne. Trápi ho vážny problém
10 faktov o legendárnom Levom kráľovi, ktoré vás zaručene prekvapia

Odporúčame: