Search
Close this search box.

Pobyt v luxusnom rezorte Vysokých Tatier je dokonalým odtrhnutím od stresu z veľkomiest

Vysoké Tatry sú často spájané výlučne so zimnými dovolenkami. S lyžami, vareným vínom a  krásami zasnežených hôr. V skutočnosti je ale tento región v letnom období ešte krajší a útulnejší a určite osloví aj vás, milovníkov turistiky.

Návšteva v tomto regióne vám pomôže zabudnúť na všetky starosti a problémy, príjemne sa odreagujete, nadýchate sa čerstvého vzduchu a zažijete veľa dobrodružstiev. Aj dobrý wellness pobyt pre dvoch v prekrásnom prostredí vysokých Tatier môže byť predsa vhodným spôsobom, ako si odpočinúť.

Inšpirácie na peknú dovolenku

Ak neplánujete dlhé cesty, potom vám odporúčame, ideálne v lete, navštíviť štyri miesta – Poprad, Tatranskú Lomnicu, Smokovec a Štrbské Pleso.

Medzi jednotlivými oblasťami sa môžete pohybovať vlakom, zubačkou alebo pešo, po určených turistických trasách, ktorých dĺžka je viac ako 600 km.

Stojí za zmienku, že na Slovensku je vo všeobecnosti vynikajúca infraštruktúra pre milovníkov dlhých prechádzok, čo ešte zlepšuje dobré a veľmi detailné značenie, ako aj útulné horské chaty, kde sa môžete odreagovať a zrelaxovať svoje unavené telo.

Veľmi dobrým miestom podobného charakteru s tými najlepšími ubytovacími službami je napríklad Hotel Pieris, ktorý si určite zamilujete vy aj celá vaša rodina.

Nenechajte si ujsť ten najkrajší výhľad

Rozhodujúcim lákadlom blízkej Tatranskej Lomnice je napríklad Lomnický štít, druhý najvyšší vrch Slovenska. Do výšky 2634 m nad morom chodia turisti lanovkou. Za dobrého počasia sa z vrchu otvára dych berúci panoramatický výhľad. Za rovnako dobrých podmienok a cez Belianske Tatry je možné vidieť aj poľské pláne a v opačnom smere takmer pätinu územia Slovenska.

Všetko si to môžete užiť spolu s príjemným wellness pobytom pre dvoch v hoteli Pieris, kde veľmi rýchlo zistíte, že je to bol skvelý tip nielen na zimnú dovolenku.

Pozri aj:

Najčítanejšie

TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
Pivo ako zázračný mok. Vedci potvrdili jeho prínosy pre naše zdravie
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia

Odporúčame: