Search
Close this search box.

Populárna švédska skupina ABBA poteší skalných fanúšikov. Ohlásila vydanie nových skladieb

Waterloo, Gimme, Gimme či Mamma Mia. To je len hŕstka hitov, ktoré sú nerozlučne späté s kapelou ABBA, ktorá zažívala vrchol slávy v 70. až 80. rokoch. Ich posledný album vyšiel v roku 1982. Zdá sa však, že štvorica hudobníkov je pripravená opätovne dobyť svet a rok 2021 by tak mohol byť skutočne „ich“ rokom.


Ako informuje britský portál Unilad, skupina chcela pôvodne vydať novú pieseň už tento rok, no ako mnohým, aj im prekazila návrat práve celosvetová pandémia. Podľa slov Geoffa Lloyda z podcastu Reasons to be Chearful, nahrala ABBA namiesto pôvodne jednej piesne až 5 nových skladieb. 

Tiež dodal, že Björn Ulvæus, skladateľ a producent kapely, trávi čas v karanténe produktívne v oblasti švédskeho súostrovia, neďaleko mesta Štokholm. K zmenám sa vyjadril pozitívne a pravdepodobne uvidíme kapelu v plnej sile už v ďalšom roku. Zdá sa teda, že táto skupina rozhodne nezaháľa a plánuje potešiť fanúšikov vo veľkom štýle.

Švédska hudobná legenda

Kapela ABBA vznikla v roku 1972 v Štokholme a špecializovala sa na pop, pop rock a disco. Netrvalo dlho a stala sa obľúbenou predovšetkým v anglicky hovoriacich krajinách.

Pôvodne ju tvorili štyria členovia (Agnetha Fältskog, Björn Ulvaeus, Benny Andersson a Anni-Frid Lyngstad). Ich úspech bol porovnávaný s legendárnou britskou kapelou Beatles. Ich legendárne piesne zazneli aj v muzikáli Mamma Mia! z roku 2008.

ABBA

Hoci oficiálne kapela koniec kariéry nikdy neohlásila, od uverejnenia posledného hitu prešlo už 26 rokov. Či už teda pôjde o comeback, alebo len o uvedenie nových hitov, priaznivci tanečnej hudby si určite prídu na svoje.

Zdroj: unilad.co.uk, Wikipedia

Zdroj titulnej fotografie: Facebook / ABBA

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Vrak Titanicu o pár rokov definitívne zmizne. Trápi ho vážny problém
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady

Odporúčame: