Search
Close this search box.

Toto je najsilnejší priateľ a pomocník pre každého kutila

Či už betón, dlažba alebo omietka, s búracím kladivom dokážu remeselníci alebo domáci majstri odstrániť pevné materiály s minimálnou námahou. Ak teda plánujete vo svojom dome alebo byte veľkú rekonštrukciu, mala by sa vo vašej skrini na náradie táto výbava nachádzať.

Búracie kladivo s ľahkosťou preráža steny, odstraňuje obklady či dlažby alebo uvoľňuje základy. Je to jednoducho najsilnejší kamarát a pomocník pre každého kutila. Poďme sa spoločne o tom presvedčiť.

Čo je a načo vám najlepšie búracie kladivo poslúži?

Búracie kladivo je elektrické náradie, ktoré možno použiť pri akýchkoľvek náročných rekonštrukčných alebo búracích prácach v interiéri aj exteriéri. Často je známe aj ako zbíjačka a používa sa najmä pri stavbe ciest a v stavebníctve.

Búracie kladivo je možnosťou pre hobby remeselníkov, keď im už na ťažkú prácu a prekážku nestačí klasické ručné náradie a iné motoricky poháňané zariadenia. Nahrádza svalovú silu a kladivo v jednom kompaktnom a výkonnom zariadení. Samozrejme, vždy závisí aj od toho, aké kvalitné búracie kladivo si vyberiete!

Ako funguje búracie kladivo?

Náradie funguje ako obyčajné kladivo zabíjajúce hrot, klinec alebo dláto do tvrdého materiálu. Rozdiel je v tom, že je poháňané vysoko výkonným motorom. Jeho príklepový mechanizmus potom zatĺka do spracovávaného materiálu takzvaný nástavec na náradie.

Vďaka vymeniteľným nástavcom na náradie možno s búracím kladivom spracovávať rôzne materiály ako betón alebo dlaždice. Navyše je možné u väčšiny modelov nastaviť počet úderov a energiu jednotlivých úderov. Počet zdvihov sa môže pohybovať medzi 1 500 a 5 800 zdvihmi za minútu, výkon je zvyčajne medzi 550 a 1 600 wattmi.

Vďaka týmto vlastnostiam si všetky náročné práce zjednodušíte a ušetríte pritom nielen čas, ale aj peniaze a môžete potom s pomocou kvalitných rázových uťahovákov premeniť interiér alebo aj exteriér na príjemnú oázu pokoja.

Zdroj obrázka: O.PASH/Shutterstock.com

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Vrak Titanicu o pár rokov definitívne zmizne. Trápi ho vážny problém
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia

Odporúčame: