Search
Close this search box.

Potvrdené! Muži ignorujú to, čo hovoria ich partnerky stovkykrát ročne

Štúdia jednoznačne potvrdila, že muži si vyberajú, čo chcú počuť. Ženy však nie sú v počúvaní oveľa lepšie. Z prieskumu však vyplýva aj to, že mnoho ľudí má reálny problém so sluchom, ktorý odmietajú riešiť.


Môžeme si dnes pozrieť Oteckov namiesto futbalu? Vynesieš smeti? Pôjdeme do obchodu? Keď žena položí mužovi takúto alebo podobnú otázku, on ju ako zázrakom prepočuje. Podľa prieskumu, ktorý prebiehal vo Veľkej Británii, až 3/4 opýtaných malo pocit, že ich partner počúva len vtedy, keď mu to vyhovuje. Zúčastnilo sa ho 2 000 ľudí a o jeho výsledkoch informuje portál unilad.co.uk.

Nemusí ísť o zámer

Podľa daného prieskumu, muži využijú selektívne počúvanie až 388-krát do roka. Áno, je to viac, ako má rok dní. Ženy sú na tom o niečo lepšie, svojich partnerov nepočúvajú „len“ 339-krát ročne.

Tento problém však nie je spojený len s lenivosťou a zlými partnerskými vzťahmi. Až polovica ľudí, ktorí sa zúčastnili prieskumu, priznala, že majú dojem, že ich partner skutočne nepočuje. Niektorí majú pocit, že sa im partner pri počúvaní pozerá na pery a snaží sa im slová odčítať z pier alebo si jednoducho mrmle. Odčítavanie z pier a mrmlanie sú pritom príznaky straty sluchu.

Zdroj: Pexels

Vylúčte zdravotný problém

O tom, že muži svoje urozprávané manželky nepočúvajú, existuje množstvo vtipov. Takéto selektívne počúvanie však môže byť znakom skutočného zdravotného problému. Doktor Kirran Saimbi, jeden z autorov štúdie, hovorí, že ľudia, ktorí strácajú sluch, sa cítia izolovaní, trpia depresiou a sú náchylnejší na vznik demencie.

Až 54 % účastníkov prieskumu vyjadrilo obavy o sluch svojho partnera. 41 % ľudí sa priznalo, že ich partner sa nerád socializuje. 66 % ľudí by nenosilo načúvacie zariadenie, pretože by ich to robilo starými. 38 % má pocit, že ich partner chodí nerád do spoločnosti, pretože zle počuje. A napokon, 47 % účastníkov prieskumu potvrdilo, že ich partner si mrmle.

Ak teda máte pocit, že vás váš partner ignoruje, nedávajte mu okamžité zbohom. Skúste ho najskôr poslať k ušnému.

Zdroj: unilad.co.uk

Zdroj titulnej fotografie: Pexels

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia
RECEPT: Rýchly a jednoduchý banánový chlebík
RECEPT: Jednoduché a rýchle cestoviny s cuketou

Odporúčame: