Search
Close this search box.

Príbeh, z ktorého mrazí: Slobodný otecko si adoptoval chlapca, ktorého rodičia nechali v nemocnici

Ako 11-ročného ho opustili jeho rodičia a nechali ho samého v nemocnici. Jeho príbeh však má napokon ten najkrajší koniec. Ujal sa ho slobodný otecko, u ktorého chlapček našiel milujúci domov.


Peter Mutabazi z mesta Charlotte v Spojených štátoch určite nečakal, že na to, aby sa mu zmenil život, bude stačiť jeden jediný telefonát. Človek na druhom konci linky ho poprosil, aby u seba na víkend nechal 13-ročného Tonyho. Petra veľmi zarmútil Tonyho príbeh. Jeho adoptívni rodičia ho pred nejakým časom nechali v nemocnici a už sa po neho nevrátili.

„Plakal som a rozmýšľal som nad tým, kto dokáže urobiť takú vec? Keď som sa dozvedel, že jeho rodičia sa zriekli svojich práv a on nemá kam ísť, vedel som, že si ho nechám,“ hovorí o Peter o neľahkom Tonyho osude.     

https://www.instagram.com/p/B4xzqVqhXtt/?utm_source=ig_embed

Ako píše portál unilad.co.uk, Tony bol v pestúnskej starostlivosti už od svojich dvoch rokov. O jeho biologických rodičoch nie sú známe žiadne informácie. Keď mal štyri roky, adoptoval si ho pár z Oklahomy. Keď mal 11 rokov, nechali ho jeho rodičia samého v nemocnici. Už nikdy sa po neho nevrátili. Tony sa v nemocnici pýtal lekárov, kedy si ho prídu zobrať. Lekári mu povedali, že netušia.

V januári 2018 dostal Peter už spomínaný telefonát, ktorý mu zmenil život. Volala mu istá Jessica Ward, sociálna pracovníčka, ktorá mala Tonyho na starosti. Opýtala sa Petra, či sa môže o Tonyho postarať počas víkendu. Z víkendu sa však stal týždeň, neskôr mesiac a napokon rok. Tony a Peter si dokonale sadli. O takmer dva roky neskôr, 12. novembra 2019, si Peter Tonyho oficiálne adoptoval.

https://www.instagram.com/p/B76XrCbh533/?utm_source=ig_embed

„Je to to najmilšie, najmúdrejšie dieťa. Už od prvého dňa ma volal „ocko“. Myslí to vážne a má ma rád. Je veľmi pyšný, keď ma môže ukázať v škole a povedať- Aha, to je môj ocko!-. To na ňom milujem. Mal som miesto, bol som zabezpečený, nemal som žiaden dôvod,a by som ho nechal odísť,“ povedal Peter pre Good Morning America.   

Samotný Peter pracoval posledné tri roky ako pestún, pomohol vychovať 12 detí. Pochádza z Ugandy, avšak vo veku 10 rokov musel z krajiny utiecť. Našťastie, v Amerike našiel ľudí, ktorí mu pomohli vyštudovať.

„Stali sa mojimi sponzormi, mojou rodinou. Vyrastal som ako jeden z najchudobnejších ľudí na planéte. Vyrastal som na mieste, kde mi nik nepovedal, aby som sníval, pretože som nemal žiadnu budúcnosť.“

https://www.instagram.com/p/Bza59V7BET5/?utm_source=ig_embed

Zdá sa, že adoptovanie Tonyho je pre Petera spôsobom, ako splatiť svoj dlh. Otec a syn spolu trávia veľa času, pozerajú na filmy, bicyklujú. Zároveň však premýšľajú, či by nebolo právne prijať do svojej domácnosti ďalšie dieťa.

Zdroj: unilad.co.uk

Zdroj titulnej fotografie: Instagram

Pozri aj:

Najčítanejšie

Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
RECEPT: Rýchly a jednoduchý banánový chlebík
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady

Odporúčame: