Search
Close this search box.

Reštaurácia ukrytá priamo v kopci. V Bachledovej doline vzniká netradičná stavba

Budovu navrhol architektonický ateliér Compass, ktorý stojí napríklad aj za projektami ako Cvernovka, či Slnečnice. V stredisku BACHLEDKA Ski & Sun už prebiehajú stavebné práce a pracuje sa na realizácii ojedinelého projektu.

„Stredisko už dlhšie pociťovalo potrebu zvýšenia kapacity stravovacích zariadení, toaliet, obchodu i miesta na úkryt v nepriaznivom počasí. Doterajšie zariadenia nachádzajúce sa na hrebeni nestíhali počas silných mesiacov pokrývať dopyt pri zachovaní kvality, ktorú chceme naším návštevníkom poskytnúť. Tešíme sa, že nová budova uspokojí všetky tieto potreby a vytvorí nový kultúrny i oddychový priestor esteticky zasadený do prostredia pre našich zákazníkov.“

zdroj: bachledka.sk

Detský kútik, či panoramatická terasa

Architekti sa pri svojom návrhu snažili skĺbiť funkčnosť, potrebnú kapacitu a estetiku. Na stavbu budú použité ekologické materiály od miestnych dodávateľov a zdrojov. Výsledkom má byť budova, ktorá bude zvonku takmer neviditeľná, nebude narúšať prírodu, no zároveň bude funkčná a priestranná. Práve ekológia a udržateľnosť tvoria jednu z hlavných myšlienok vznikajúceho diela.

Samotná reštaurácia s panoramatickou terasou bude mať kapacitu 190 ľudí. Okrem nej sa v budove bude nachádzať obchod so suvenírmi, kaviareň a bar. Samozrejmosťou je detský kútik s priestorom na dojčenie.Po streche budovy sa bude dať chodiť a poskytne návštevníkom výhľad na Belianske Tatry. Pred budovou je plánované detské ihrisko a prírodný amfiteáter so širokým schodiskom, ktorý ponúkne priestor na kultúrne a športové podujatia.

Turizmus napreduje

Bachledova dolina zažíva v poslednom období zvýšený nápor turistov. Môže za to najmä Chodník korunami stromov a vyhliadková veža, vďaka ktorej môžete z 32-metrovej výšky obdivovať nielen štíty Belianskych Tatier, ale aj unikátnu scenériu Pienin a malebné Zamagurie.

zdroj: bachledka.sk

Ak by ste však chceli v súčasnej dobe navštíviť spomínaný Chodník korunami stromov, rátajte s obmedzeniami práve kvôli prebiehajúcim stavebným prácam. Dostanete sa k nemu len pešo, a to po spevnenej lesnej ceste. Výstup s invalidným vozíkom či kočíkom aktuálne nie je možný.

Ešte tento rok však stredisko plánuje spustiť novú 10-miestnu kabínovú lanovku, ktorá vás pohodlne odvezie až hore. Takisto je na koniec tohto roka plánované aj otvorenie reštaurácie.

Zdroj: bachledka.sk, compassatelier.com, chodnikkorunamistromov.sk

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Vrak Titanicu o pár rokov definitívne zmizne. Trápi ho vážny problém
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady

Odporúčame: