Life is beautiful

“Nedopusť, aby ti včerajšok, zabral väčšinu dneška” – Will Rogers

Nájdeš nás aj tu

VIDEO: Pozrite si úžasné zábery, ako si jelene užívajú ticho známeho turistického miesta

Ticho a pokoj. Užívať si ich vedia nielen ľudia, ale aj zvieratá. Tie majú v súčasnosti tých možností vcelku dosť, nakoľko pandémia obmedzila aj návštevnosť väčšiny turistických miest. Jedným z nich je aj japonský Nara Park, ktorý je dlhodobo vyhľadávanou destináciou ľuďmi z celého sveta. 


Tento verejný park, nachádzajúci sa len kúsok od mesta Osaka už od roku 1880, je zaujímavý hneď z viacero dôvodov. Okrem toho, že poskytuje turistom oddych v areáli plnom stromov, možnosť navštíviť starobylé chrámy či Národné múzeum umenia Nara, láka aj na stretnutie s jeleňmi. Tie sú nielen jeho neodmysliteľnou súčasťou, ale ako informuje portál Japan Guide, ľudia ich tu vnímajú ako akýsi symbol mesta či prírodný poklad.

Keďže ich tu nájdete viac ako 1000, o zábavu nebude núdza. Ak naberiete odvahu nakŕmiť ich, po celom parku nájdete obchody, v ktorých sa dajú kúpiť špeciálne sušienky. Niektoré zvieratá sú už tak naučené, že ak chcú, aby ste ich nakŕmili, poklonia sa vám. Hoci sú však považované za krotké, neodporúča sa ich príliš dráždiť, nakoľko aj oni môžu byť v niektorých momentoch agresívne.

Scéna ako z rozprávky

Aktuálna situácia však nič z tohto momentálne nepripúšťa. Zvieratá si tak môžu nerušene užívať kvitnúce stromy a zaslúžený odpočinok. 

Internetom sa začalo šíriť úžasné video, na ktoré upozornil portál Unilad. Na videu je vidieť jelene pod rozkvitnutými čerešňovými stromami. Autorovi sa podarilo zachytiť jedinečnú atmosféru, ktorá v parku Nara nie je samozrejmosťou. Pozrite si ho aj vy.

 

View this post on Instagram

✨ ・ ・ 今日の前撮りの場所は奈良公園でした。 インスタのアカウント 色々あります。 フォロー&コメント 飛び上がって喜びます。 Instagram account. There is a lot going on. Follow & Comment I jump up and down for joy. 和装  Kimono @kikiphotoworks プライベート Private photo @kikiphotoworks_kazuki_ikeda お宮参り Baby shrine visit @kikiphotoworks_miyamairi 七五三家族写真 Kimono kids And family @kikiphotoworks_753family ドレス Dress photo @kikiphotoworks_dress 癒しのイラスト Funny illustration @kikiphotoworks_illustration This video is Nara Park when the cherry blossoms are in bloom I went to shoot a couple of pre-wedding photos. 這段視頻是奈良公園,櫻花盛開時,我拍了幾張婚紗照。 이 비디오는 벚꽃이 피었을 때 나라 공원입니다. 저는 웨딩 사진 몇 장을 찍었습니다. Questo video è Nara Park quando i fiori di ciliegio sono in fiore Sono andato a scattare un paio di foto prima del matrimonio. Este video es Nara Park cuando las flores de cerezo están en flor Fui a tomar un par de fotos antes de la boda. Cette vidéo est Nara Park lorsque les fleurs de cerisier sont en fleurs. Je suis allé prendre quelques photos avant le mariage. Este vídeo é o Nara Park, quando as flores de cerejeira estão florescendo, fui fazer algumas fotos antes do casamento. Это видео – Нара Парк, когда цветут вишни. Я пошел снять пару фотографий перед свадьбой. ・ ・ 🌸 #私は奈良派 #前撮り髪型 #前撮りアイテム #2021春婚 #2020夏婚 #2020秋婚 #2020冬婚 #2020プレ花嫁 #2020花嫁 #2020結婚 #2020結婚式 #さくら🌸
#さくら #桜 #桜好き #桜満開 #桜🌸 #桜満開🌸 #桜が満開 #桜の季節 #桜の開花 #桜の下で #穴場スポット #撮影スポット #ロケーション撮影 #奈良公園 #narapark #narajapan #naradeerpark #sakura

A post shared by 和装前撮り・結婚式カメラマンのキキフォトワークス (@kikiphotoworks) on

Zdroj: Japan Guide, Instagram / kikiphotoworks, Unilad

Zdroj titulnej fotografe: Instagram / kikiphotoworks 

You don't have permission to register