Search
Close this search box.

VIDEO: Pozrite si úžasné zábery, ako si jelene užívajú ticho známeho turistického miesta

Ticho a pokoj. Užívať si ich vedia nielen ľudia, ale aj zvieratá. Tie majú v súčasnosti tých možností vcelku dosť, nakoľko pandémia obmedzila aj návštevnosť väčšiny turistických miest. Jedným z nich je aj japonský Nara Park, ktorý je dlhodobo vyhľadávanou destináciou ľuďmi z celého sveta. 


Tento verejný park, nachádzajúci sa len kúsok od mesta Osaka už od roku 1880, je zaujímavý hneď z viacero dôvodov. Okrem toho, že poskytuje turistom oddych v areáli plnom stromov, možnosť navštíviť starobylé chrámy či Národné múzeum umenia Nara, láka aj na stretnutie s jeleňmi. Tie sú nielen jeho neodmysliteľnou súčasťou, ale ako informuje portál Japan Guide, ľudia ich tu vnímajú ako akýsi symbol mesta či prírodný poklad.

Keďže ich tu nájdete viac ako 1000, o zábavu nebude núdza. Ak naberiete odvahu nakŕmiť ich, po celom parku nájdete obchody, v ktorých sa dajú kúpiť špeciálne sušienky. Niektoré zvieratá sú už tak naučené, že ak chcú, aby ste ich nakŕmili, poklonia sa vám. Hoci sú však považované za krotké, neodporúča sa ich príliš dráždiť, nakoľko aj oni môžu byť v niektorých momentoch agresívne.

Scéna ako z rozprávky

Aktuálna situácia však nič z tohto momentálne nepripúšťa. Zvieratá si tak môžu nerušene užívať kvitnúce stromy a zaslúžený odpočinok. 

Internetom sa začalo šíriť úžasné video, na ktoré upozornil portál Unilad. Na videu je vidieť jelene pod rozkvitnutými čerešňovými stromami. Autorovi sa podarilo zachytiť jedinečnú atmosféru, ktorá v parku Nara nie je samozrejmosťou. Pozrite si ho aj vy.

 

https://www.instagram.com/p/B-uVsmFnJ67/

Zdroj: Japan Guide, Instagram / kikiphotoworks, Unilad

Zdroj titulnej fotografe: Instagram / kikiphotoworks 

Pozri aj:

Najčítanejšie

Pivo ako zázračný mok. Vedci potvrdili jeho prínosy pre naše zdravie
5 vecí, ktoré silné ženy vo vzťahoch nikdy netolerujú
Psychológ zverejnil prekvapivý dôvod, prečo rodičia vyberajú netradičné mená pre svoje deti
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia

Odporúčame: