Search
Close this search box.

Stredoveká dedinka bola vyše 25 rokov pod vodou. Onedlho by sa však mohla opäť vynoriť

Je fascinujúce, ako niektoré situácie umožňujú ľudom preniesť sa do dávnej minulosti a odkryť tajomstvá, ktoré boli dlhé desaťročia záhadou. K takýmto prípadom patrí aj stredoveká dedinka, ležiaca v talianskej provincii Lucca, ktorá bola vyše 25 rokov skrytá pod vodou. 


Ako informuje portál LADbible, talianska dedinka Fabbriche di Careggine, ktorá dostala prezývku „Mesto duchov“, ostala po prvýkrát pod vodou v roku 1947. Táto toskánska dedinka bola vybudovaná ešte v 13. storočí skupinou kováčov. V dôsledku vybudovania vodnej priehrady a umelého jazera Vagli sa však ocitla ponorená pod vodou. 

Ako ďalej informuje spoločnosť CNN, obyvatelia boli presťahovaní a pôvodnú dedinku mohli ľudia odvtedy zahliadnuť len štyrikrát, konkrétne v rokoch 1958, 1974, 1983 a 1994, kedy bola voda z jazera vypustená z dôvodu prebiehajúcich údržbárskych prác. Niektoré štruktúry, ako napríklad kamenné domy, most, cintorín či kostol, sa zachovali v prekvapivo dobrom stave. 

Zdroj: Pinterest

Po vyše 25 rokoch sa plánuje ďalšie vypustenie jazera, ktoré v súčasnosti slúži ako zásobáreň vody v prípade, ak by došlo k požiaru. A teda, s najväčšou pravdepodobnosťou v roku 2021, si ľudia budú môcť opäť pripomenúť pozostatky tejto slávnej dedinky. Tá očakáva aj pri tejto príležitosti nával turistov, nakoľko v roku 1994 sa podarilo prilákať viac ako milión ľudí. 

Zdroj: ladbible.com, cnn.com

Zdroj titulnej fotografie: grandeterratoscana.it

Pozri aj:

Najčítanejšie

Pivo ako zázračný mok. Vedci potvrdili jeho prínosy pre naše zdravie
5 vecí, ktoré silné ženy vo vzťahoch nikdy netolerujú
Psychológ zverejnil prekvapivý dôvod, prečo rodičia vyberajú netradičné mená pre svoje deti
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia

Odporúčame: