Search
Close this search box.

Svet Marvelu pri Avengers: Endgame ani zďaleka nekončí. Čaká nás ešte nálož filmov

V roku 2009 odkúpil Disney spoločnosť Marvel a zdá sa, že investícia sa mu viac než vyplatila. Tento filmový vesmír prináša stále nových hrdinov, nové príbehy a vôbec nestráca dych. Spoločnosť Disney zverejnila zoznam 8 nových marvelovských filmov, ktoré uvidíme v kinách v rokoch 2020 – 2022.

Zdroj: moviestillsdb.com

Film Avengers: Endgame ešte stále vládne kinám. Zarobil už viac než 2 miliardy dolárov, a stal sa tak druhým najlepšie zarábajúcim filmom všetkých čias. Prvé miesto si aj naďalej drží Avatar, no nie je vylúčené, že ho Avengers nakoniec dostihnú.Týmto filmom však Marvel zároveň ukončil tzv. Fázu 3, zahŕňajúcu filmy, ktoré sa nejakým spôsobom dotýkali Thanosa a jeho rukavice. V júli 2019 bude mať premiéru ešte Spiderman: Far From Home, ktorý bude priamo nadväzovať na Avengers. Potom sa však Marvel bude musieť poobzerať po nových hrdinoch, keďže po posledných filmoch ostali ich rady trochu preriedené.

Internet zaplavila vlna dohadov

Čo sa týka pripravovaných noviniek, spoločnosť Disney zatiaľ zverejnila len dátumy premiér jednotlivých filmov, ich mená preto môžeme nateraz len hádať. Zoznam zverejnil aj portál LADbible.

  1. 1. máj 2020
  2. 6. november 2020
  3. 12. február 2021
  4. 7. máj 2021
  5. 5. november 2021
  6. 18. február 2022
  7. 6. máj 2022
  8. 29. júl 2022

Hneď po zverejnení dátumov sa na internete rozbehli špekulácie, o aké filmy vlastne pôjde. Predpokladá sa, že jeden z nich bude sólovka Black Widow, v ktorej sa pozrieme na jej špiónsku minulosť. Takisto by sa s druhými dielmi mali vrátiť už známi hrdinovia Dr. Strange, Black Panther a Captain Marvel. Veľké otázky vzbudzuje film The Eternals, odohrávajúci sa v ďalekom vesmíre, ktorý bude o rase nesmrteľných Celestiálov. Mala by sa v ňom objaviť aj Angelina Jolie. Očakáva sa aj pokračovanie Strážcov galaxie.

Disney vie, ako na to

Spoločnosť Disney však nevlastní len Marvel. Prednedávnom sa jej podarila ďalšia veľká kúpa. Vzala si pod svoje krídla spoločnosť Fox. Tej patrí, okrem iného, aj filmová séria X-Men a Deadpool. Je možné, že sa vďaka tomu budú môcť všetci obľúbení hrdinovia stretnúť v jednom filme. Ako by to asi dopadlo, keby si Wolverine zmeral sily s Hulkom? Uvidíme, čím nás Disney v najbližších rokoch prekvapí.

Zdroj: moviestillsdb.com

To však nie je všetko. Okrem toho vlastní aj filmy zo Star Wars vesmíru. Koncom tohto roka bude mať premiéru záverečný diel trilógie s názvom Star Wars: The Rise of Skywalker. V roku 2022 sa do sveta Star Wars vrátime so zatiaľ bližšie nešpecifikovaným filmom. Aj v tomto prípade sa už vo veľkom špekuluje. Podľa internetových klebiet by sme sa mohli pozrieť do časov dávno minulých, ktoré fanúšikovia poznajú najmä z počítačových hier Knights of the Old Republic 1 a 2.Pri názve Disney si však „bežný sledovateľ“ vybaví skôr rozprávky. Ani na tomto poli spoločnosť nenecháva nič na náhodu. Už v máji tohto roka bude mať premiéru hraný Aladin, v júni do kín vtrhne pixarovka Toy Story 4 (áno, aj Pixar patrí pod Disney), v júli hraný Leví kráľ a v novembri  sa  vráti aj kráľovná Elsa v rozprávke Frozen 2.

Zároveň, od roku 2021 bude každé Vianoce v kinách vládnuť Avatar. Disney totiž chystá až 4 diely. „Sme nadšení, že môžeme predstaviť tento robustný a rôznorodý zoznam, ktorý je základom našej dlhodobej stratégie. Spája sa v ňom množstvo filmov od spoločností Disney, Pixar, Marvel, Lucasfilm, Fox, Fox Searchlight a Blue Sky Studios.

Verím, že vytvoríme mimoriadnu zbierku filmových zážitkov pre ľudí na celom svete,“ povedala Cathleen Taff, riaditeľka distribúcie a franšízingu.

 

Zdá sa, že Disney má našliapnuté na úspešný rok. Alebo skôr desaťročie?

 

Zdroj: ladbible.com, CSFD, Wikipedia

Pozri aj:

Najčítanejšie

Test dlhovekosti: Aká je pravdepodobnosť, že sa dožijete vysokého veku?
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Vtáčika z rozprávky Rio už vo voľnej prírode nenájdete. Vedci ho vyhlásili za vyhynutého
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči

Odporúčané články: