Life is beautiful

“Nedopusť, aby ti včerajšok, zabral väčšinu dneška” – Will Rogers

Nájdeš nás aj tu

VIDEO: Princ Harry posiela do sveta srdcervúci odkaz. „Odchod od kráľovskej rodiny je hrozný. Dúfal som, že to bude inak“

Princ Harry a jeho manželka Meghan opúšťajú kráľovský dvor. Aké sú ich dôvody? 


Posledné týždne to vo Veľkej Británii vrie. Dôvodom už nie je len brexit, ale najnovšie aj tzv „sussexit“. Princ Harry, známy ako vojvoda zo Sussexu, a jeho manželka Meghan sa rozhodli, že sa vzdajú svojich titulov a nebudú ďalej podliehať kráľovskej rodine, informoval DailyMail.

Harry a Meghan tak už nebudú platení z britských daní, ale budú si na svoje živobytie zarábať sami. Dôvodom má byť obrovský tlak, ktorý je na nich vyvíjaný, najmä zo strany bulvárnych médií.

Pred niekoľkými dňami bola spísaná dohoda o tom, ako celý „sussexit“ prebehne. Pracoval na nej Harry, jeho otec Charles a kráľovná Alžbeta. Podľa oficiálnej zmluvy sa od jari Meghan a Harry vzdajú svojich úloh na kráľovskom dvore, nebudú už reprezentovať kráľovnú. Nedostanú už ani žiadne finančné prostriedky, naopak, budú musieť splatiť renováciu sídla Frogmore Cottage, ktorá stála v prepočte 3,1 milióna eur.

Princa Harryho bude pravdepodobne mrzieť to, že sa bude musieť vzdať svojich záväzkov voči armáde. V službe strávil 10 rokov a získal hodnosť kapitána.

Napriek tomu, že v britských médiách vzbudzuje odchod Meghan a Harryho silné vášne, kráľovský dvor zvláda situáciu s gráciou. V otvorenom liste, ktorý napísala kráľovná, sa píše, že Harry, Meghan a ich syn Archie, budú vždy členmi rodiny.

List bol zverejnený na oficiálnom Instagrame kráľovskej rodiny. „Uvedomujem si, akým výzvam museli čeliť a akej dôslednej kontrole verejnosti boli vystavení počas posledných dvoch rokov, preto podporujem ich želanie mať slobodnejší život.“

View this post on Instagram

“After many months of reflection and internal discussions, we have chosen to make a transition this year in starting to carve out a progressive new role within this institution. We intend to step back as ‘senior’ members of the Royal Family and work to become financially independent, while continuing to fully support Her Majesty The Queen. It is with your encouragement, particularly over the last few years, that we feel prepared to make this adjustment. We now plan to balance our time between the United Kingdom and North America, continuing to honour our duty to The Queen, the Commonwealth, and our patronages. This geographic balance will enable us to raise our son with an appreciation for the royal tradition into which he was born, while also providing our family with the space to focus on the next chapter, including the launch of our new charitable entity. We look forward to sharing the full details of this exciting next step in due course, as we continue to collaborate with Her Majesty The Queen, The Prince of Wales, The Duke of Cambridge and all relevant parties. Until then, please accept our deepest thanks for your continued support.” – The Duke and Duchess of Sussex For more information, please visit sussexroyal.com (link in bio) Image © PA

A post shared by The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) on

Vyjadril sa aj Harry, ktorý počas svojej reči na charitatívnom večierku v meste Chelsea povedal, že nemal inú možnosť. Napriek tomu to pre neho nebolo vôbec jednoduché rozhodnutie. „Keď sme sa s Meghan brali, boli sme nadšení, plní nádeje a chceli sme slúžiť. Aj preto ma napĺňa obrovský smútok, že to došlo až sem.“

Nebol to prvý dojímavý prejav princa Harryho. Už dávnejšie prirovnával Meghan k svojej mame Diane, ktorá zomrela pri autohavárii po tom, ako ju naháňali bulvárni novinári. Harry povedal, že urobí všetko preto, aby sa história nezopakovala. Zdá sa, že prvý krok už má za sebou.

Zdroj: DailyMail, Unilad

Zdroj titulnej fotografie: Instagram / sussexroyal

You don't have permission to register