Search
Close this search box.

VIDEO: Princ Harry posiela do sveta srdcervúci odkaz. „Odchod od kráľovskej rodiny je hrozný. Dúfal som, že to bude inak“

Princ Harry a jeho manželka Meghan opúšťajú kráľovský dvor. Aké sú ich dôvody? 


Posledné týždne to vo Veľkej Británii vrie. Dôvodom už nie je len brexit, ale najnovšie aj tzv „sussexit“. Princ Harry, známy ako vojvoda zo Sussexu, a jeho manželka Meghan sa rozhodli, že sa vzdajú svojich titulov a nebudú ďalej podliehať kráľovskej rodine, informoval DailyMail.

Harry a Meghan tak už nebudú platení z britských daní, ale budú si na svoje živobytie zarábať sami. Dôvodom má byť obrovský tlak, ktorý je na nich vyvíjaný, najmä zo strany bulvárnych médií.

Pred niekoľkými dňami bola spísaná dohoda o tom, ako celý „sussexit“ prebehne. Pracoval na nej Harry, jeho otec Charles a kráľovná Alžbeta. Podľa oficiálnej zmluvy sa od jari Meghan a Harry vzdajú svojich úloh na kráľovskom dvore, nebudú už reprezentovať kráľovnú. Nedostanú už ani žiadne finančné prostriedky, naopak, budú musieť splatiť renováciu sídla Frogmore Cottage, ktorá stála v prepočte 3,1 milióna eur.

https://www.facebook.com/bbcnews/videos/769734076880496/

Princa Harryho bude pravdepodobne mrzieť to, že sa bude musieť vzdať svojich záväzkov voči armáde. V službe strávil 10 rokov a získal hodnosť kapitána.

Napriek tomu, že v britských médiách vzbudzuje odchod Meghan a Harryho silné vášne, kráľovský dvor zvláda situáciu s gráciou. V otvorenom liste, ktorý napísala kráľovná, sa píše, že Harry, Meghan a ich syn Archie, budú vždy členmi rodiny.

List bol zverejnený na oficiálnom Instagrame kráľovskej rodiny. „Uvedomujem si, akým výzvam museli čeliť a akej dôslednej kontrole verejnosti boli vystavení počas posledných dvoch rokov, preto podporujem ich želanie mať slobodnejší život.“

https://www.instagram.com/p/B7EaGS_Jpb9/?utm_source=ig_embed

Vyjadril sa aj Harry, ktorý počas svojej reči na charitatívnom večierku v meste Chelsea povedal, že nemal inú možnosť. Napriek tomu to pre neho nebolo vôbec jednoduché rozhodnutie. „Keď sme sa s Meghan brali, boli sme nadšení, plní nádeje a chceli sme slúžiť. Aj preto ma napĺňa obrovský smútok, že to došlo až sem.“

https://www.instagram.com/p/B7eJp7tJcXU/?utm_source=ig_embed

Nebol to prvý dojímavý prejav princa Harryho. Už dávnejšie prirovnával Meghan k svojej mame Diane, ktorá zomrela pri autohavárii po tom, ako ju naháňali bulvárni novinári. Harry povedal, že urobí všetko preto, aby sa história nezopakovala. Zdá sa, že prvý krok už má za sebou.

Zdroj: DailyMail, Unilad

Zdroj titulnej fotografie: Instagram / sussexroyal

Pozri aj:

Najčítanejšie

Test dlhovekosti: Aká je pravdepodobnosť, že sa dožijete vysokého veku?
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Vtáčika z rozprávky Rio už vo voľnej prírode nenájdete. Vedci ho vyhlásili za vyhynutého
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť

Odporúčané články: