Search
Close this search box.

Talentovaná tínedžerka si vlastnoručne vyrobila šaty snov. Takto vyzerala na svojej stužkovej

Mladá žena z Filipín sa rozhodla, že pri výbere šiat na záverečný školský ples nenechá nič na náhodu. Nádherné a originálne šaty si vyrobila za mesiac.


Ciara Gan zaujala svojím príbehom ľudí po celom svete. Je veľkou milovníčkou maľovania a má dušu umelca. Keď prišiel čas vybrať si slávnostnú róbu na školský ples, rozhodla sa ísť inou cestou ako väčšina jej rovesníkov. Namiesto toho, aby si vybrala šaty v obchode či požičovni, vzala do ruky ceruzky a svoje vysnívané šaty si sama navrhla.

Nechala sa inšpirovať

To však bola pravdepodobne tá najjednoduchšia časť. Ako informuje portál inspiremore.com, Ciara sa totiž rozhodla, že si šaty nielen navrhne, ale aj sama ušije a dokonca ich aj vlastnoručne pomaľuje. 

„Hlavná inšpirácia prišla od mojej mamy, ktorá na mňa tlačila, aby som si vyrobila šaty. Rada skúšam nové veci, a tak som si povedala, prečo nie? Bola to posledná slávnostná udalosť v rámci školy a ja som už nemala žiadne štúdijné povinnosti, takže som sa nemusela báť, že nebudem mať čas,“ prezradila mladá umelkyňa.

Zdroj: Twitter / Ciara Gan

Ciara si najskôr načrtla, ako by mali šaty vyzerať. Potom si kúpila 11 metrov látky, krinolínu, kostice a kryštály Swarovski. Spolu s mamou zošívali každú časť sukne samostatne. Hlavnou inšpiráciou pre Ciaru bola jej vlastná osobnosť a rôzne popkultúrne vplyvy. Keďže je veľkou milovníčkou Harryho Pottera, za hlavnú farbu si zvolila „slizolinskú“ zelenú.

Pri maľovaní oranžových kvetín ju zasa inšpirovala kniha Tiger Lily od americkej spisovateľky Jodi Lynn Anderson. Napokon som upustila od ruží a iných elegantných kvetín, pretože, hoci sú pekné, neodrážajú moju osobnosť. Milujem žiarivé a výrazné farby, ako je oranžová a zelená, omnoho viac ma vystihujú.“

Keď boli šaty konečne hotové, prišiel čas na samotné maľovanie. Namaľovať 80 kvetov, ktoré pokrývajú sukňu, jej zabralo 5 dní.

Okamžitý úspech

Keď vošla do miestnosti, kde sa odohrávala jej stužková, spolužiaci onemeli od úžasu. Nikto jej nechcel uveriť, že si šaty vyrobila sama. Jeden zo spolužiakov bol presvedčený, že kvety na šatách sú len vydarenou potlačou.

Po veľkom úspechu u spolužiakov sa Ciara rozhodla zverejniť fotografiu svojich šiat na Twitteri. Jej príspevok sa stretol s obrovských úspechom. Ciara dostala množstvo pracovných ponúk, ľudia ju prosia, aby aj im zhotovila šaty, prípadne vyzdobila steny. Práve tento záujem ju teší zo všetkého najviac. Pracovitá tínedžerka už vybavuje prvé objednávky.

Zdroj: inspiremore.com, buzzfeednews.com

Zdroj titulnej fotografie: YouTube

Pozri aj:

Najčítanejšie

Test dlhovekosti: Aká je pravdepodobnosť, že sa dožijete vysokého veku?
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Vtáčika z rozprávky Rio už vo voľnej prírode nenájdete. Vedci ho vyhlásili za vyhynutého
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči

Odporúčané články: