Search
Close this search box.

Milujete cestovanie? Toto je 10 miest, ktoré navštívia len tí najodvážnejší z najodvážnejších

Priznajme si to, väčšina ľudí patrí do tej druhej kategórie. Ak však radi trochu riskujete, máme pre vás 10 neuveriteľných atrakcií, pri návšteve ktorých sa vám určite zatají dych.

1. Jacob’s Well, Texas, USA

https://www.instagram.com/p/BXEJ_AtHoex/?utm_source=ig_web_copy_link

Táto studňa je hlboká viac než 40 metrov a môžete sa v nej veľmi ľahko stratiť. Potápači túto sieť podvodných jaskýň milujú, avšak ponáranie sa do jej hlbín môže byť skutočne nebezpečné. V jej hlbinách umrelo už 8 ľudí, preto na potápanie budete potrebovať špeciálne povolenie.

2. Cenote Ik-kil, Mexiko

https://www.instagram.com/p/Bt-G3CGgF4H/?utm_source=ig_web_copy_link

Toto miesto vyzerá, akoby vystúpilo z tých najúžasnejších snov. Je opradené mnohými tajomstvami a záhadami. Kedysi to údajne bolo mayské posvätné miesto, na ktorom vykonávali obete svojim božstvám. Na dne jazierka sa našli kosti a šperky. V Mexiku sa nachádza viac takýchto prírodných jám, nazývajú sa „cenote“. Vznikli prepadnutím vápencového podložia, ktoré následne zaplavila podzemná voda. Mayovia tieto miesta považovali za posvätné. Cenote Ik-kil patrí k tým najznámejším.3. Ostrov Derewan, Indonézia

https://www.instagram.com/p/BnIHSGFh-9X/?utm_source=ig_web_copy_link

Ak chcete zažiť skutočný adrenalín, vyskúšajte potápanie sa so žralokom veľrybím. Tento dosahuje dĺžku až 16 metrov a je najväčším žralokom v oceánoch. Napriek svojej ohromnej veľkosti nepredstavuje pre človeka žiadne nebezpečenstvo. Živí sa planktónom a ľudia ho vôbec nezaujímajú.

4. Overhanging Rock, Yosemitský národný park, USA

https://www.instagram.com/p/BS4y0ngA5WR/?utm_source=ig_web_copy_link

Tento výčnelok sa nachádza vo výške takmer 1000 metrov nad údolím. Ak sa naň odvážite vystúpiť, budete mať pocit, že sa dotýkate nebies. Táto skala je veľmi obľúbená turistami, fotografia z tohto miesta je skutočne cenným úlovkom.

5. Ľadovec Skaftafell, Island

https://www.instagram.com/p/BfJYgZ7lyGU/?utm_source=ig_web_copy_link

Myslíte si, že v tej pukline býva Ľadová kráľovná? V národnom parku Skaftafell sa môžete prejsť po ľadovci a urobiť si fotografie jeho prasklín a vypuklín. Toto výnimočné miesto milujú aj filmári. Na ľadovci Skaftafell sa natáčal James Bond, Interstellar, Batman a Game of Thrones.

6. Alberta, Kanada

https://www.instagram.com/p/BsVspuUlRg0/?utm_source=ig_web_copy_link

Toto miesto neďaleko kanadského mesta Alberta je údajne dokonalým liekom pre vašu dušu. V lone prírody môžete na moment zabudnúť na každodenný zhon a vychutnávať si samotu. Len vy, jazero, stromy, a fotograf, ktorý vám urobí tú najkrajšiu fotku na svete.7. Sopka Bromo, Indonézia

https://www.instagram.com/p/BrCTl4OH01e/?utm_source=ig_web_copy_link

Toto miesto je len pre skutočných odvážlivcov. Sopka Bromo je aktívna a neustále chŕli na zážitkuchtivých turistov popol. Nachádza sa v národnom parku Bromo Tengger Semeru na ostrove Jáva a má výšku 2 329 metrov.

8. Great Blue Hole, Belize

Zdroj: Wikipedia

Túto priekopu prezývajú tiež Oko Zeme. Potápači z celého sveta sa túžia ponoriť do týchto záhadných hlbín. Diera má tvar oka, široká je 300 metrov a hlboká závratných 125 metrov. Tak čo, trúfate si?

9. Sopka Pichincha, Ekvádor

https://www.instagram.com/p/Brd4mv-g9pb/?utm_source=ig_web_copy_link

Odkiaľ je najlepší výhľad na svet? No predsa z hojdačky. Na vrchole sopky Pichincha sa nachádza veľmi dobre umiestená hojdačka. Keď sa na nej pohojdáte, budete mať pocit, že máte na dlani celý svet, alebo minimálne ekvádorské mesto Quinto, ktoré leží na úpätí sopky Pichincha.10. Crocosaurus Cove, Darwin, Austrália

https://www.instagram.com/p/BtKxKs3FfWP/?utm_source=ig_web_copy_link

Posledný bod je len pre skutočných labužníkov. V zábavnom parku Crocosaurus Cove v austrálskom meste Darwin ponúkajú turistom vskutku smrtiaci zážitok. Môžete si zaplávať s krvilačným krokodílom morským. Zatvoria vás do sklenenej klietky a ponoria do bazéna, v ktorom číha monštrum. Tento druh krokodílov je najväčší na svete. Dospelý jedinec môže vážiť až 1 000 kilogramov a merať až 7 metrov.

 

Ktoré z týchto miest by ste chceli navštíviť? Alebo ostanete radšej na tom ležadle a nebudete pokúšať osud?

Zdroj: abenakiextreme.com, Wikipedia, skaftafell.com, brightside.me

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady
Vtáčika z rozprávky Rio už vo voľnej prírode nenájdete. Vedci ho vyhlásili za vyhynutého

Odporúčame: