Search
Close this search box.

TOP 5 seriálov na Netflixe, ktoré by ste si v máji nemali nechať ujsť

Pravdepodobne si každý z nás predstavoval tento magický rok 2020 niečím prelomový, zaujímavý. Niektorí sa videli na slnečnej pláži pri mori, iní sa chystali odštartovať festivalový maratón s priateľmi či napríklad cestovať a objavovať nové miesta. Bohužiaľ, všetky plány sa nám zrútili behom pár dní ako domček z karát. A to všetko kvôli jednému, malému, neviditeľnému monštru menom COVID – 19.


Neostáva nám teda nič iné ako si užívať voľné chvíle doma, v kruhu svojich najbližších. Veríme, že voľného času máte teraz aspoň o niečo viac, a preto sme sa rozhodli zostaviť rebríček piatich seriálov rôznych žánrov, ktoré vrelo odporúčame. 

1. The 100 (Prvých 100)

Zdroj: themoviedb.org

21.5.2020 sa môžeme tešiť na 7. sériu úspešného sci-fi seriálu The 100. Ľudstvo bolo vyhubené nukleárnou vojnou, ktorá zničila takmer všetko živé na svete. Po takmer sto rokoch života vo vesmíre je vyslaná 100 – členná posádka mladistvých delikventov na Zem, aby zistili či je znovu obývateľná. Po príchode však zisťujú, že nie sú jedinými preživšími a začína sa boj o prežitie.

Všade číha nebezpečenstvo, z priateľov sa stávajú nepriatelia, a naopak. V novom svete nie je čas na kompromisy, ale rázne rozhodnutia. Už čoskoro si budeme môcť na obrazovkách pozrieť, čo Clarke (Eliza Taylor) a Bellamy (Bob Morley) vymyslia v ďalšom neľútostnom boji.

2. Dynasty

Zdroj: themoviedb.org

Tretia séria tejto moderne spracovanej slávnej „soap opery“ z 80. rokov príde na obrazovky už 23.5.2020. Sledujeme dve zámožné americké rodiny Carringtonovcov a Colbyovcov, ktorí roky súperia o nadvládu nad svojím majetkom, ale aj deťmi.

Celý príbeh je rozprávaný najmä z pohľadu dvoch žien, a to Fallon (Elizabeth Gillies), dcéry miliardára Blakea Carringtona (Grant Show), a jej nastávajúcej macochy Cristal (Nathalie Kelley). Tá sa po krátkom romániku s Falloninim otcom vydá do tejto bohatej rodiny. Blake sa rozhodne odovzdať vedenie celej rodinnej firmy do rúk manželky Cristal. Takýto podraz od otca Fallon nečakala a rozhodne sa spojiť s jeho úhlavným nepriateľom Jeffom Colbym (Sam Adegoke). Spoločne sa púšťajú do podnikania, čím vytvoria Blakeovi konkurenciu.

3. Mediciovci

Zdroj: themoviedb.org

Príbeh o jednom z najvplyvnejších a najbohatších rodov talianskej histórie, Mediciovcoch, prišiel s treťou, a zároveň poslednou sériou 1.5.2020. Dej sa presúva do 15. storočia, kedy sa z Florencie stala kolíska renesancie.

Giovanni di Bicci de‘ Medici (Dustin Hoffman) vybudoval z obyčajnej rodinnej banky peňažné impérium s obrovskou mocou a prestížou v krajine. Prišla však nečakaná smrť a Giovanni umiera za záhadných okolností. Uchopiť moc a pokračovať v otcovej politike tak musia jeho dvaja synovia Cosimo (Richard Madden) a Lorenzo (Daniel Sharman). Bratia to však nemajú jednoduché a musia čeliť nástrahám zo strany ostatných talianskych šľachticov, ktorí si brúsia zuby na ich banku.

4. Lucifer

Zdroj: themoviedb.org

V roku 2016 sa začal seriál vysielať na televíznej stanici Fox, lenže po troch sériách bol zrušený, čo vznieslo vlnu nespokojnosti a kritiky zo strany fanúšikov. Vďaka ich internetovej podpore a protestu vzal Netflix tento seriál pod svoje krídla.

A tak, po štvrtej sérii štartuje tento mesiac svoju poslednú, teda 5. sériu. Z obávaného vládcu pekiel Lucifera (Tom Ellis) sa stáva elegantný, príťažlivý a prefíkaný detektív, ktorý opustí brány pekiel a zamieri priamo do šialeného veľkomesta Los Angeles. Tu prežíva vytúžené dobrodružstvo. Spojí sa s detektívkou Chloe Decker (Lauren German) a pomáha jej dostať za mreže miestnych kriminálnikov.

Môžete si tak pozrieť posledných 16 epizód nových prípadov. Obrovskou zmenou oproti predchádzajúcim sériám je fakt, že sa na obrazovkách objaví aj Luciferov otec, teda Boh, ktorého by mal stvárniť Dennis Haysbert.

5. Riverdale

Zdroj: themoviedb.org

Štvrtá séria seriálu Riverdale bude sprístupnená už 14.5.2020. Seriál je inšpirovaný komiksom z dielne Archie Comics.

Všetko sa začína záhadnou vraždou Jasona Blossoma (Trevor Stines) v malom, predtým ničím zaujímavom mestečku Riverdale. Archie (KJ Apa) je obyčajný tínedžer, ktorý sa napriek vynikajúcemu futbalovému talentu rozhodne ísť za svojím snom a stať sa hudobníkom. Betty (Lili Reinhart) je tajne zamilovaná do Archieho, no jeho pozornosť je venovaná záhadnej kráske Veronice (Camila Mendes), ktorá sa prisťahovala do mesta.

Každá z hlavných postáv je zahalená rúškom tajomstva, ktoré sa postupne dostáva na povrch a nájsť medzi postavami skutočného vraha nie je teda také jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdá.

Zdroj titulnej fotografie: Themoviedb.com

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady
Vrak Titanicu o pár rokov definitívne zmizne. Trápi ho vážny problém

Odporúčame: