Search
Close this search box.

Toto je najlepšia turistická destinácia roku 2019 podľa cestovateľského portálu TripAdvisor

V rámci každoročného ocenenia Travellers‘ Choice awards došlo tento rok k viacerým prekvapeniam. Rebríček bol opäť zostavený pomocou algoritmu, ktorému sa podarilo vyhodnotiť milióny recenzií a hodnotení, zanechaných v období jedného roka cestovateľmi na portáli TripAdvisor. Do úvahy sa pritom brali nielen hodnotenia hotelov a reštaurácií, ale aj rôznych atrakcií, ktoré jednotlivé krajiny turistom ponúkajú.

Oproti roku 2018 došlo ku zmenám

Možno ste už niekde zachytili informáciu, že minulý rok tomuto rebríčku kraľoval Paríž. Tento rok je tomu však inak. Lídrom sa totiž stal Londýn, ktorému už v roku 2018 patrila 2. priečka. Ak by toto víťazstvo niekoho prekvapilo, našlo by sa isté vysvetlenie. „Celosvetový verejný záujem o Harryho a Meghan má jednoznačne silné účinky, pretože je to prvýkrát od roku 2016, kedy sa Londýn vyšplhal na špičku svetového rebríčka. Možno očakávať, že po narodení ich spoločného potomka, bude Londýn z toho ťažiť aj do roku 2020,“ uviedol pre DailyMail Hayley Coleman, hovorca spoločnosti TripAdvisor.

Minuloročný víťaz – Paríž. Zdroj: Pexels

Vcelku prekvapivým umiestnením však tento rok zaujal aj New York. Kým v roku 2018 mu patrila ešte 10. priečka, tento rok sa v TOP 10 neumiestnil, a patrí mu až 13. priečka. Skončil teda napríklad až za Prahou, ktorá si vyslúžila 11. miesto.Cestu si dobre naplánujte

Je nepochybné, že každá krajina je niečím výnimočná. Nech už teda cestujete za aktívnym alebo pasívnym relaxom, môžete sa zamerať na spoznávanie vychytených a celosvetovo známych miest, alebo si nájsť kúsok nepoznaného a zahrať sa na bádateľa.

Samotný TripAdvisor odporúča, aby ste si v prvom rade premysleli obdobie, v ktorom sa chcete do jednej z krajín vybrať. Hlavná sezóna sa totiž už tak nejako automaticky spája s drahšími letenkami, ubytovaním, ale aj hromadou turistov, ktorí veľakrát na dovolenkovej pohode nepridajú.

Tohtoročný víťaz – Londýn. Zdroj: Pexels

Samozrejme, portál nezabudol uviesť aj pár tipov, ktoré môžete u tohtoročného víťaza navštíviť. „Väčšina návštevníkov nevynechá hlavné pamiatky ako Tower of London a Buckinghamský palác, avšak, bez ohľadu na vaše záujmy, si tu s najväčšou pravdepodobnosťou niečo nájdete. Milovníci umenia by nemali vynechať Národnú galériu a Tate Modern. Ak vás zaujíma vojenská história, nevynechajte Cabinet War Rooms. Napokon, zabudnite na všetko, čo ste počuli o nudnej britskej kuchyni – reštaurácie sú tu báječné.“ 

 

A tu je už kompletný rebríček TOP 25 turistických destinácií podľa portálu TripAdvisor pre rok 2019: 

 1. Londýn, Anglicko
 2. Paríž, Francúzsko
 3. Rím, Taliansko
 4. Kréta, Grécko
 5. Bali, Indonézia
 6. Phuket, Thajsko
 7. Barcelona, Španielsko
 8. Istanbul, Turecko
 9. Marrákeš, Maroko
 10. Dubaj, Spojené arabské emiráty
 11. Praha, Česká republika
 12. Siem Reap, Kambodža
 13. New York, USA
 14. Jamajka
 15. Hanoj, Vietnam
 16. Tokio, Japonsko
 17. Playa del Carmen, Mexiko
 18. Lisabon, Portugalsko
 19. Káthmandu, Nepál
 20. Džajpur, India
 21. Hurgada, Egypt
 22. Hong Kong, Čína
 23. Cusco, Peru
 24. Sydney, Austrália
 25. Tel Aviv, Izrael

Zdroj: dailymail.co.uk, TripAdvisor

Pozri aj:

Najčítanejšie

Test dlhovekosti: Aká je pravdepodobnosť, že sa dožijete vysokého veku?
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Vtáčika z rozprávky Rio už vo voľnej prírode nenájdete. Vedci ho vyhlásili za vyhynutého
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči

Odporúčané články: