a

Toto je Najlepšie letisko sveta pre rok 2019. Svoje prvenstvo obhájilo už po siedmykrát

Zdroj: Facebook / Changi Airport

Či už patríte medzi pravidelných alebo len príležitostných cestujúcich leteckou dopravou, jedno je isté – neminie vás čakanie na letisku, ktoré je pre väčšinu z nás zdĺhavou „nočnou morou“. Niekto sa uskromní a strávi toto povinné čakanie za barom, iný sa prechádza po priestoroch letiska a objavuje všetky jeho možnosti. 

Buďme úprimní. V tomto ohľade nás dokážu milo prekvapiť pravdepodobne len svetové letiská, ktoré sa snažia cestujúcim vo väčšine prípadov ponúknuť aj nejakú tú pridanú hodnotu. Či už je to niečo, čo ulahodí nášmu oku, alebo aj niečo, čo pomôže pretrpieť dlhé čakanie, určite to poteší, no nie?

Všetky tieto atribúty každoročne hodnotí anglická spoločnosť Skytrax, ktorá, ako informoval portál mirror.co.uk, zverejnila aj tento rok rebríček najlepších letísk sveta.

Prvé miesto nebolo prekvapením

V spomenutom rebríčku sa na prvej priečke už po siedmykrát po sebe umiestnilo medzinárodné letisko Singapur – Changi. Niet sa však príliš čomu čudovať. Letisko len nedávno prešlo priam obrovskou rekonštrukciou, ktorá vyšla na sumu približne 951 miliónov libier (vyše 1 miliardy eur).

Táto nemalá investícia sa odrazila aj na možnostiach, ktoré letisko cestujúcim ponúka. Tie sa len tak hocikde nevidia. V rámci Canopy Parku, ktorý by mal byť sprístupnený v polovici roka 2019, na vás čaká krytý dažďový prales, ale aj zábavný park, kde nájdete napríklad šmýkačky a bludisko.

Zatiaľ si môžete vybrať nejaké suveníry, či vychutnať si dobré jedlo, až v 280 obchodoch a reštauráciách, ktoré už boli otvorené pre verejnosť. Určite vás zaujme aj svetelno-zvuková show v podobe dúhových vodopádov. 

Zdroj: yp.sg

To však nie je ešte ani zďaleka všetko. Na ploche 137 000 m² a v rámci 10 podlaží, sa plánuje ďalšia novinka. Komu by sa tu tak zapáčilo, že by ani nechcel hneď odísť, alebo by si jednoducho chcel skrátiť a spríjemniť čas čakania medzi letmi, plánuje sa vybudovanie hotela. Ten bude niesť názov YOTEL AIR Singapore Changi Airport a ponúkne až 130 izieb na ubytovanie.A tu je už TOP 10 najlepších letísk sveta pre rok 2019:

1. Singapur – Changi
2. Tokio Haneda
3. Inčchon v Soule
4. Doha Hamad
5. Hongkong
6. Chubu Centrair v Japonsku
7. Mníchov
8. Londýn Heathrow
9. Tokio Narita
10. Zürich

Zdroj: Wikipedia, mirror.co.uk, worldairportawards.com