Search
Close this search box.

Toto je Najlepšie letisko sveta pre rok 2019. Svoje prvenstvo obhájilo už po siedmykrát

Buďme úprimní. V tomto ohľade nás dokážu milo prekvapiť pravdepodobne len svetové letiská, ktoré sa snažia cestujúcim vo väčšine prípadov ponúknuť aj nejakú tú pridanú hodnotu. Či už je to niečo, čo ulahodí nášmu oku, alebo aj niečo, čo pomôže pretrpieť dlhé čakanie, určite to poteší, no nie?

Všetky tieto atribúty každoročne hodnotí anglická spoločnosť Skytrax, ktorá, ako informoval portál mirror.co.uk, zverejnila aj tento rok rebríček najlepších letísk sveta.

Prvé miesto nebolo prekvapením

V spomenutom rebríčku sa na prvej priečke už po siedmykrát po sebe umiestnilo medzinárodné letisko Singapur – Changi. Niet sa však príliš čomu čudovať. Letisko len nedávno prešlo priam obrovskou rekonštrukciou, ktorá vyšla na sumu približne 951 miliónov libier (vyše 1 miliardy eur).

Zdroj: Changi Airport

Táto nemalá investícia sa odrazila aj na možnostiach, ktoré letisko cestujúcim ponúka. Tie sa len tak hocikde nevidia. V rámci Canopy Parku, ktorý by mal byť sprístupnený v polovici roka 2019, na vás čaká krytý dažďový prales, ale aj zábavný park, kde nájdete napríklad šmýkačky a bludisko.

Zatiaľ si môžete vybrať nejaké suveníry, či vychutnať si dobré jedlo, až v 280 obchodoch a reštauráciách, ktoré už boli otvorené pre verejnosť. Určite vás zaujme aj svetelno-zvuková show v podobe dúhových vodopádov. 

Zdroj: yp.sg

To však nie je ešte ani zďaleka všetko. Na ploche 137 000 m² a v rámci 10 podlaží, sa plánuje ďalšia novinka. Komu by sa tu tak zapáčilo, že by ani nechcel hneď odísť, alebo by si jednoducho chcel skrátiť a spríjemniť čas čakania medzi letmi, plánuje sa vybudovanie hotela. Ten bude niesť názov YOTEL AIR Singapore Changi Airport a ponúkne až 130 izieb na ubytovanie.A tu je už TOP 10 najlepších letísk sveta pre rok 2019:

1. Singapur – Changi
2. Tokio Haneda
3. Inčchon v Soule
4. Doha Hamad
5. Hongkong
6. Chubu Centrair v Japonsku
7. Mníchov
8. Londýn Heathrow
9. Tokio Narita
10. Zürich

Zdroj: Wikipedia, mirror.co.uk, worldairportawards.com

Pozri aj:

Najčítanejšie

Test dlhovekosti: Aká je pravdepodobnosť, že sa dožijete vysokého veku?
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Vtáčika z rozprávky Rio už vo voľnej prírode nenájdete. Vedci ho vyhlásili za vyhynutého
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť

Odporúčané články: