Search
Close this search box.

Toto sú 3 veci, ktoré musíte poriadne zvážiť, než sa vrátite ku svojmu bývalému partnerovi

Máte vo svojom živote niekoho, ku komu vás to aj po rozchode stále ťahá? Uvažujete o tom, že by ste sa mu ozvali a pokúsili sa o vzkriesenie vášho vzťahu? Skôr, než sa pevne rozhodnete opäť vpustiť takéhoto človeka do svojho srdca, buďte k sebe maximálne úprimní. 


Ak ste si nie tak dávno prešli rozchodom, je úplne prirodzené, ak vás stále prepadá myšlienka na obnovenie vášho vzťahu. Spomínate na všetky pekné chvíle, ktoré ste spolu zažili, a tak nejako sa uistíte v tom, že vám bývalý partner skutočne chýba. Veľakrát je to spôsobené aj samotnou povahou rozchodu – po ňom nič nie je také, ako predtým, zmení sa váš životný štýl či vnímanie vlastnej osoby. 

A tak sa dostávate do fázy, že začnete spochybňovať svoje rozhodnutie, a odtiaľ je už len krôčik k tomu, aby ste svojho bývalého partnera kontaktovali. Ešte predtým, ako tak urobíte, si však položte tri dôležité otázky, ktoré zverejnil portál Your Tango, a poriadne zvážte jednotlivé odpovede. 

1. Prečo ste sa rozišli? 

Určite existuje dôvod, prípadne viacero dôvodov, pre ktoré váš vzťah nefungoval. Preto sa v prvom rade poriadne zamyslite nad tým, čo viedlo k rozchodu a pokúste sa to presne identifikovať. 

2. Zmenilo sa niečo od vášho rozchodu?

Aby bola vaša druhá šanca úspešná, je potrebné, aby sa niečo zmenilo. Jeden z vás alebo rovno obaja si musíte urobiť jasno a posunúť sa inde v otázkach, ktoré vás predtým rozdelili. 

Zdroj: Pexels

Došlo podľa vás k zmene, ktorá je predpokladom toho, že tentoraz to bude iné? Zmenil sa váš bývalý partner? Venovali ste sa pri poslednom stretnutí dostatočne tomu, čo nefungovalo? Ak je vaša odpoveď záporná, radšej si ešte poriadne zvážte, či vám opätovný kontakt za to skutočne stojí. 

3. Čo vás motivuje dať sa opäť dokopy?

Keďže každý rozchod je pre život rušivým elementom, musíte si ujasniť, prečo sa chcete dať opäť dokopy. Je to preto, že svojho bývalého partnera stále milujete? Myslíte si, že je skvelý človek a jednoducho chcete, aby to fungovalo? Cítite sa osamelí alebo unudení? Cítite sa bez neho stratení? Stratili ste zmysel života? 

Ak vaša túžba obnoviť vzťah súvisí napríklad s otázkou nezdravej pripútanosti alebo sa obávate toho, že by ste si už nikoho iného nenašli, tiež tomu ešte radšej dajte čas a poriadne zvážte svoje rozhodnutie dať sa opäť dokopy. 

Zdroj: Pexels

V každom prípade nezabúdajte na to, že ak sa rozhodnete dať druhú šancu svojmu bývalému partnerovi, v skutočnosti nejde o začiatok nového vzťahu. Máte už určitú spoločnú históriu, tentoraz však aj vzájomné porozumenie ohľadom vecí, ktoré je potrebné zmeniť. Ak sa teda pokúsite začať odznova, urobte si jasno v tom, čo v minulosti nefungovalo, a tiež si stanovte svoje očakávania, urobte zmeny v správaní či v životnom štýle, aby ste to vyriešili a posunuli k lepšiemu.

Pozri aj:

Najčítanejšie

Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady
Zaujímavé fakty zo života známych osobností, o ktorých ste (pravdepodobne) nevedeli

Odporúčame: