Search
Close this search box.

Ak na tieto otázky odpoviete „áno“, pravdepodobne ste našli lásku na celý život

Keď sa púšťate do vzťahu, prajete si, aby trval naveky. Máte pocit, že ste konečne našli niekoho, kto vám rozumie aj bez slov. I napriek tomu si však možno z času na čas položíte otázku, či je daná osoba pre vás skutočne tá pravá. 


Vedomie, či ste vo vzťahu, ktorý bude trvať po celý život, je dôležitou súčasťou spoločného napredovania. Získať odpovede na niektoré otázky môže byť síce náročné, no potrebné na to, aby ste vedeli zhodnotiť, či má váš vzťah budúcnosť alebo by ste z neho radšej mali odísť.

Portál Your Tango uverejnil 6 základných otázok, ktoré by ste si mali položiť, ak chcete zistiť, či ste našli svoju celoživotnú lásku. Ak na ne odpoviete kladne, ste na tej najlepšej ceste. 

1. Viete sa spolu otvorene porozprávať?

Robí váš partner niečo, čo sa vám nepáči? Vyžaduje od vás niečo, čo vám nie je až tak pochuti? Nezostávajte ticho, a určite mu to povedzte. Zdravý vzťah si vyžaduje úprimnú komunikáciu a načúvanie tomu druhému. Nejde o to, aby ste robili všetko presne tak, ako sa od vás vyžaduje. Je ale dôležité prejaviť ochotu počúvať, empatiu a diskutovať o prípadnom riešení. 

Zdroj: Freepik

Úprimná komunikácia nie je vždy úplne jednoduchá a má aj svoju odvrátenú stránku. Možno niekedy pocítite krivdu. Nezabudnite mať v každom prípade otvorené srdce a snažiť sa prijať to, čo vám druhý povedal. Pravda je základom silného vzťahu. Ak chýba, váš vzťah bude skôr či neskôr odsúdený na zánik.

2. Dokážete byť navzájom úprimní v intímnych otázkach?

Intimita môže pre každého znamenať niečo iné. Kým niektorí ľudia túžia po držaní sa za ruky a objatiach na dennej báze, iní môžu uprednostňovať iné prejavy náklonnosti. Potreby každého človeka sú iné, ak sa však takýto rozdiel premietne do problému, treba ho čo najskôr riešiť.

Váš vzťah je výnimočný práve vďaka jedinečnému putu, ktorý vytvára intimita. Preto sa vždy s druhou osobou rozprávajte o tom, ako sa cítite, a spoločne hľadajte cestu, ktorá bude vyhovovať obom. 

3. Fungujú vaše ostatné vzťahy?

Mnoho párov sa musí vysporiadať s nie príliš ukážkovými vzťahmi s rodinou alebo priateľmi svojej polovičky. Aj v tomto prípade máva mlčanie devastačné účinky. Ak sú napríklad vzťahy s priateľmi vášho partnera na bode mrazu, otvorte túto tému a pokúste sa nájsť spôsoby na ich zlepšenie. 

4. Máte vzájomný rešpekt?

Nedostatok rešpektu často vedie k pohŕdaniu, od ktorého je už len krôčik ku zániku vzťahu. Prítomnosť vzájomného rešpektu je zdravým pilierom pre vzťah na celý život.

Zdroj: Pexels

5. Užívate si spoločné chvíle?

Záleží vám na tom, aby ste so svojím partnerom trávili spoločné chvíle? Alebo si často nájdete výhovorku, aby ste tak robiť nemuseli? Ak ste stratili chuť tráviť s druhou osobou čas, alebo sa jej radšej vyhýbate, aby ste spolu nemuseli nič riešiť, skôr či neskôr váš vzťah utrpí veľkú ranu. Nájdite si k sebe cestu a zistite, čo sa dá urobiť, aby sa puto medzi vami opäť posilnilo. 

6. Máte zo seba dobrý pocit?

Aj keď ku šťastiu vo vzťahu nepotrebujete, aby vás niekto v živote „dopĺňal”, ak sa v ňom cítite dobre a spokojne, možno hovoriť o zdravom vzťahu. Ako sa máte práve v tomto momente? Nie ste si istí svojou hodnotou alebo už viete, že ste skvelí a hľadáte potvrdenie, že vás vzťah je skutočne silný? Odpoveď na túto otázku vám pomôže zistiť, či ste vo vzťahu, ktorý bude trvať celý život.

Zdroj titulnej fotografie: Freepik

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Dôvody žiarlivosti sa u mužov a žien líšia. Prečo je to tak?

 

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Vrak Titanicu o pár rokov definitívne zmizne. Trápi ho vážny problém
Mladá či stará žena? To, čo na obrázku uvidíte ako prvé, o vás veľa napovie

Odporúčame: