Search
Close this search box.

Vedci objavili tajomstvo šťastného a dlhotrvajúceho vzťahu. Poznáte ho aj vy?

Na internete, ale aj v rôznych knihách, si môžete prečítať mnoho návodov, ako dosiahnuť v partnerstve skutočné šťastie. Tejto otázke sa však nevenujú len filozofi či umelci, ale aj vedci. Aká je ich odpoveď na otázku, ktorá trápi ľudstvo už od nepamäti?


Je to celkom jednoduché. Vzťahy, v ktorých si partneri dokážu urobiť „srandu“ jeden z druhého, sú omnoho pevnejšie. Ako uvádza portál LADbible, ak si so svojím partnerom robíte malé protivnosti a neberiete sa príliš vážne, máte väčšiu šancu, že spolu napokon ostanete až do smrti.

Toto tvrdenie dokázali vedci z Univerzity v Kansase. Viac ako 30 rokov skúmali približne 15 000 ľudí a zisťovali, na čom sú ich vzťahy založené. Napokon dospeli k záveru, že páry, ktoré sa spolu smejú, ostávajú spolu dlhšie.

„Istá hravosť je kľúčovým prvkom pri vytváraní vzťahov. Spoločný smiech je indikátorom romantickej príťažlivosti medzi potenciálnymi partnermi,“ uviedol Jeffrey Hall, autor výskumu.

Humor treba vytvárať spoločne

Je to teda celkom jednoduché. Čím viac sa spolu smejete, tým viac sa milujete. Možno aj preto vzťahy, ktoré vznikli z kamarátstva, zvyknú vydržať dlhšie.

Zdroj: Unsplash / Carly Rae Hobbins

„Ľudia často hovoria, že chcú, aby ich partner mal zmysel pre humor, to však nie je to, čo v skutočnosti hľadajú. To, že si o vás ľudia myslia, že ste vtipní a že si dokážete robiť zo všetkého posmech, ešte neznamená, že vo vzťahu budete spokojní. Dôležitý je humor, ktorý vytvárajú partneri spoločne,“ pokračuje Hall.

Ak si o vás ľudia myslia, že váš zmysel pre humor je čudný, nezúfajte. Niekde tam vonku možno existuje človek, ktorý bude mať rovnako čudný zmysel pre humor a bude vám to spolu perfektne ladiť a fungovať.

Dôležité je však aj to, aby ste neprekročili hranicu a neposmievali sa partnerovi, ak mu to ubližuje.„Agresívny zmysel pre humor je zlým znakom pre všetky vzťahy, ak ho používate v partnerstve, je to ešte horšie,“ dodáva Hall.

Ak teda chcete ostať so svojím partnerom až do staroby, skúste sa viac smiať. Dajte si však pozor, aby ste sa nesmiali z vášho partnera, ale spolu s ním.

Zdroj: ladbible.com

Zdroj titulnej fotografie: Unsplash / Joanna Nix

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Vrak Titanicu o pár rokov definitívne zmizne. Trápi ho vážny problém
Prečo sa nám pri kúpaní zošúverí koža? Vedci prišli so zaujímavým vysvetlením

Odporúčame: