Search
Close this search box.

Turistom robia perfektnú dovolenkovú fotografiu. Špeciálni pracovníci majú jedinečné povolanie

Instagram, čoraz obľúbenejšia sociálna sieť, má vo „svojej zbierke“ už viac ako 50 miliárd fotografií od rôznych používateľov. Kým niektoré môžeme pokojne označiť za profesionálne, iné si ľudia zverejňujú len tak, pre radosť. Každý používateľ sa však snaží vložiť do svojej fotky kúsok originality.


Tipov a trikov ako vytvoriť tú najzaujímavejšiu cestovateľskú fotografiu, ktorú následne „zavesíte“ na sociálne siete, je mnoho. Spojiť by sa však malo viacero faktorov, od nastavenia správneho uhla, cez vhodné farby, až po pózu, o ktorej si myslíte, že vás najviac vystihuje. 

Influenceri, ktorí sa venujú cestovaniu, sú povestní tým, že robia bláznivé či dokonca nebezpečné veci, aby vytvorili pre svoje zvedavé publikum tú najkreatívnejšiu fotografiu. 

Za dokonalú fotografiu si musíte priplatiť

Určite ste už niekde zahliadli fotky, na ktorých sú ľudia, väčšinou v centre nejakého mesta, obklopení lietajúcimi holubmi. Nie je to nič nezvyčajné. Oveľa nezvyčajnejšie je to, čo sa deje v Thajsku. Ako informoval portál metro.co.uk, pri bráne Tha Pae stoja jedinci, ktorí sa živia tým, že turistom vyplašia holuby, aby vzlietli a oni tak získali dokonalejšiu fotografiu. 

https://www.instagram.com/p/BvQsG0ah2ww/?utm_source=ig_embed

Brána v Thajsku je obľúbenou lokalitou turistov a je známa množstvom holubov, ktoré sa pri nej nachádzajú. Väčšina ľudí chce práve s nimi fotografiu ako vyletujú ponad nich. Problémom však je, že tieto zvieratká nie sú príliš aktívne a nelietajú okolo ľudí, skôr zostávajú sedieť na zemi.

Už spomínaní podnikaví obyvatelia Thajska vám síce s plašením holubov radi pomôžu, avšak nebude to zadarmo. Za túto činnosť si účtujú poplatok 20 bahtov (okolo 59 centov).

Mesto sa pustilo do boja

Predstavitelia rady v meste Chang Mai, kde sa brána nachádza, sa však snažia týchto obchodníkov zastaviť. Počet holubov v tejto oblasti sa totiž zvyšuje, čo vyvoláva obavy z možného šírenia chorôb. Vystrašené vtáky sú navyše nepríjemné a mohli by ohrozovať zdravie turistov.

Z toho dôvodu týchto jedincov zatýkajú hneď, ako ich uvidia zámerne strašiť vtáky. Následne musia policajtom zaplatiť pokutu 20 000 bahtov (okolo 590 eur).

https://www.instagram.com/p/BqwxsJUFfZF/?utm_source=ig_embed

Ako ďalej informoval portál thethaiger.com, samotný Úrad verejného zdravotníctva varoval turistov a miestnych obyvateľov, aby holuby nekŕmili, pretože sa tým zvyšuje ich výskyt a aj riziko vzniku už spomínaných chorôb. Napriek tomu sa však stále nájdu obchodníci, ktorí pri bráne ponúkajú turistom krmivo pre holuby a možnosť netradičnej fotografie.

Je neuveriteľné, čo všetko sú ochotní niektorí turisti podstúpiť pre zaujímavú fotografiu na sociálnych sieťach. Ešte neuveriteľnejšie je, že sa nájde niekto, kto si spraví biznis zo strašenia holubov. Ako vidíte, fantázii sa medze nekladú, a pokiaľ máte pocit, že vaša práca je málo zaujímavá, určite sa nájde niečo, kde svoju kreativitu využijete naplno.

Zdroj: metro.co.uk, thethaiger.com

Zdroj titulnej fotografie: Getty Images

Pozri aj:

Najčítanejšie

Test dlhovekosti: Aká je pravdepodobnosť, že sa dožijete vysokého veku?
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Vtáčika z rozprávky Rio už vo voľnej prírode nenájdete. Vedci ho vyhlásili za vyhynutého
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči

Odporúčané články: