Search
Close this search box.

Uhorkový Sprite či limetkové čipsy. 10 netradičných príchutí produktov obľúbených značiek z rôznych končín sveta

1. Sušienky Oreo s príchuťou „Švédska ryba“

https://www.instagram.com/p/BJ0OfTngzHn/?utm_source=ig_web_copy_link

Ak ste si práve predstavili tresku medzi dvoma čokoládovými keksíkmi, musíme vás vyviesť z omylu. „Švédska ryba“ je typický švédsky cukrík s hroznovo-čerešňovou príchuťou v tvare ryby. Vo Švédsku je veľmi populárny. To však ale neplatí o sušienkach Oreo s touto príchuťou. Podľa mnohých Švédov majú totiž zvláštnu pachuť.

2. Biela Pepsi Cola

https://www.instagram.com/p/BBWIzHROk7l/?utm_source=ig_web_copy_link

Táto limitovaná edícia sa dala kúpiť v Japonsku. Chutila prakticky totožne ako klasická Pepsi, až na drobný citrusový dotyk.

3. Čipsy Lay’s s príchuťou limetky

https://www.instagram.com/p/BVumbQRADWO/?utm_source=ig_web_copy_link

Aj na Slovensku máme podobnú príchuť, ktorá je však doplnená čili. Spoločnosť Lay’s rada experimentuje s príchuťami a dáva priestor aj zákazníkom, ktorí môžu hlasovať, akú príchuť by chceli najbližšie vyskúšať. Limetková príchuť, ktorú zoženiete v Spojených štátoch, ale aj niektorých ďalších krajinách, sa údajne veľmi vydarila. Keď údajne jete tieto čipsy, máte pocit, akoby ste jedli chrumkavé kúsky limetky.

4. Tyčinka Kit Kat s príchuťou zeleného čaju

https://www.instagram.com/p/BWhYtPyhQ68/?utm_source=ig_web_copy_link

Asi vás veľmi neprekvapí, že túto príchuť nájdete v krajinách Ďalekého východu. V Japonsku je príchuť zeleného čaju veľmi obľúbená, najmä medzi študentami pri skúškach. Názov Kit Kat sa totiž podobá na japonský výraz „kitto katsu“, čo v preklade znamená „vyhraj, nech sa deje, čo sa deje.“Pre spoločnosť Nestlé však takýto experiment nie je ani zďaleka prvotinou. Ešte minulý rok uviedla totiž na trh, ako prvá na svete, štvrtý originálny druh čokolády, ktorý mal rubínovú farbu. A práve tyčinka Kit Kat bola tá, ktorá „okúsila“ túto novinku a prevtelila sa do nového šatu. Jej chuť je prirovnávaná ku chuti lesného ovocia.

https://www.instagram.com/p/BeFNigEDNUe/?utm_source=ig_web_copy_link

5. Sprite s uhorkovou príchuťou

https://www.instagram.com/p/BUetLviAZkd/?utm_source=ig_web_copy_link

Táto limitované edícia bola vytvorená pre Rusko a blízke krajiny. Údajne aj táto príchuť bola veľmi obľúbená a skutočne autentická.

6. Čipsy Pringles so soľou a octom

https://www.instagram.com/p/_mUOYERV6d/?utm_source=ig_web_copy_link

Túto kombináciu buď milujete, alebo nenávidíte. Vo Veľkej Británii, ale aj v Spojených štátoch, sa však teší veľkej obľube a pomaly sa šíri aj do iných krajín. Chuť octu je prekvapivo silná, a asi chvíľu potrvá, kým si na ňu zvyknete. Ochutnali ste ich už?

7. Fanta s bazovou príchuťou

https://www.instagram.com/p/BWhd-x5j2VX/?utm_source=ig_web_copy_link

Prvýkrát sa Fanta s príchuťou bazy objavila v Rumunsku. Inšpiroval ju tradičný rumunský bazový nápoj Shokata. Fanta Shokata sa rýchlosťou blesku rozšírila aj do ďalších krajín. Nájdete ju v Srbsku, Chorvátsku, Poľsku, Fínsku, Dánsku, Litve a Lotyšsku. Milá Fanta, aj Slovensko si prosí túto príchuť!

8. Cukríky Tic Tac s príchuťou popcornu

https://www.instagram.com/p/BCwED6DSUmH/?utm_source=ig_web_copy_link

Spoločnosť Tic Tac patrí k veľkým experimentátorom. Niektoré pokusy im vyjdú, iné by mali čím skôr upadnúť do zabudnutia. To je aj prípad popcornových Tic Tacov, ktoré údajne chutili príšerne. Naopak, veľmi úspešné boli tie s príchuťou škorice.

9. Slaninová sóda

https://www.instagram.com/p/BPGXK39hWqh/?utm_source=ig_web_copy_link

Táto nechutnosť pochádza zo Spojených štátov. Prekvapivo je aj celkom úspešná, slaninovú sódu produkuje viacero spoločností. Podľa zasvätencov, ktorí tento skvost ochutnali, chutí nápoj tak, akoby ste zmiešali slaninu so sladkou minerálkou. Na zdravie!10. Chrumky Cheetos s príchuťou limonády „Mountain Dew“

https://www.instagram.com/p/BblKhGaF1cr/?utm_source=ig_web_copy_link

Japonci sú odborníkmi na absurdné príchute a kombinácie, preto vás asi neprekvapí, že aj tieto Cheetos sú práve z tejto krajiny. Vraj sa aj celkom podarili. Tak, ako sa môžu podariť chrumky, ktorým dáte chuť citrusovej limonády.

 

Čo z nášho menu by ste chceli vyskúšať?

Zdroj: brightside.com

Pozri aj:

Najčítanejšie

Pivo ako zázračný mok. Vedci potvrdili jeho prínosy pre naše zdravie
Psychológ zverejnil prekvapivý dôvod, prečo rodičia vyberajú netradičné mená pre svoje deti
5 vecí, ktoré silné ženy vo vzťahoch nikdy netolerujú
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia

Odporúčame: