Search
Close this search box.

V Dánsku otvorili unikátny chodník korunami stromov. Ponúka pohľad na krajinu z novej perspektívy

Ako informoval portál travelandleisure.com, špirálový chodník korunami stromov, ktorý nájdete v lese Gisselfeld Klosters Skove, asi hodinu cesty južne od Kodane, otvoril svoje brány pre turistov ešte minulý mesiac.

Chodník sa stal súčasťou Camp Adventure Park a nemôže chýbať ani vyhliadková veža, ktorá vás dostane až do výšky 45 metrov. Tá je zároveň prvou svojho druhu v Škandinávii a umožňuje návštevníkom dostať sa ešte bližšie k prírode.

Zdroj: Architektonické štúdio EFFEKT

Projekt bol známy od roku 2017

Autorom projektu nazvaného Treetop Experience je uznávané dánske architektonické štúdio EFFEKT, podľa ktorého je samotná prechádzka týmto chodníkom, vrátane zdolania vyhliadkovej veže, vhodná naozaj pre všetkých, bez ohľadu na fyzickú kondíciu.Chodník korunami stromov ponúka pritom až dve trasy. Kým vyššia trasa prechádza najstaršími časťami lesa a zahŕňa aj zaujímavé aktivity pre návštevníkov rôznych vekových kategórií, tá nižšia, spolu s vežou, je situovaná v mladších častiach.

Minimálny zásah do prírody

Zachovalý les, v rámci ktorého bol chodník vybudovaný, je známy aj tým, že nemá núdzu o prírodné bohatstvo. Jeho ozdobou sú viaceré jazerá, potoky, či mokrade. Preto sa v tejto súvislosti naskytla aj otázka, či nová atrakcia príliš nezasiahla do týchto prírodných krás. Autori projektu však uvádzajú, že obe trasy prechádzajú lesom veľmi citlivo a vplyv na životné prostredie je skutočne len minimálny.

 

Pozrite si, ako táto unikátna atrakcia vyzerá:

Zdroj: travelandleisure.com, effekt.dk 

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Vrak Titanicu o pár rokov definitívne zmizne. Trápi ho vážny problém
Mladá či stará žena? To, čo na obrázku uvidíte ako prvé, o vás veľa napovie

Odporúčame: