Search
Close this search box.

V Edinburgu vymysleli skvelý koncept. Pre bezdomovcov postavili dedinu

V dnešnej dobe je bezdomovcov v každom meste naozaj neúrekom. Ako ale voči tomu bojovať? Niektoré veľkomestá ich zapájajú do verejných prác, pričom iné sa snažia vymyslieť oveľa sofistikovanejšie spôsoby. Do druhej kategórie patrí jednoznačne aj Edinburg. V škótskom meste sa totiž rozhodli, že pre bezdomovcov postavia rovno celú dedinu. 


Sociálna charita Social Bite prišla s naozaj skvelým nápadom. Ako informoval britský denník The Independent, postavila dedinu s celkovo 11 dvojizbovými jednotkami, ktoré budú slúžiť pre ľudí bez domova. Dedina sa tak stane stabilným domovom pre 20 ľudí po dobu 12 až 18 mesiacov.

Keď sa spojí skvelá myšlienka a moderné mesto

Na projekte teda spolupracovala vyššie zmienená organizácia, ktorú patrične podporovalo aj mesto Edinburg. Samotná stavba domov trvala 10 mesiacov a predchádzali jej 2 roky plánovania. Podľa odhadov by táto nová myšlienka mohla pomôcť celkovo až 800 ľuďom bez domova v období najbližších 18 mesiacov.

Zdroj: Social Bite Villages

O tom, kto bude v týchto domoch bývať, rozhodne podporná organizácia Cyrenians. Ako môžete vidieť na fotografiách nižšie, v interiéri sa nachádzajú dve spálne, spoločná spálňa, hala a samozrejme kuchyňa. Pre domácich bude zároveň pripravená budova, v ktorej môžu bezdomovci spolupracovať, budovať vzťahy či spoločne jesť.

Zdroj: Social Bite Villages

Vďaka tejto jedinečnej myšlienke tak niekoľko vybraných bezdomovcov dostane druhú šancu na život. Bude im umožnené sa opäť zaradiť do kolobehu života, ktorý ich už raz, bohužiaľ, stihol odčleniť.

 

Čo myslíte, mala by takáto myšlienka šancu aj na Slovensku?

 

Zdroj: Social Bite Villages

Zdroj: indy100.com

Pozri aj:

Najčítanejšie

Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady
Zaujímavé fakty zo života známych osobností, o ktorých ste (pravdepodobne) nevedeli

Odporúčame: