Search
Close this search box.

V útrobách Eiffelovej veže sa skrýva tajomstvo. Nikto o ňom roky nevedel

Toto miesto sa pýšilo tým najkrajším výhľadom v celom Paríži. Tajný byt sa nachádza viac než 300 metrov nad zemou. Gustave Eiffel si ho navrhol sám pre seba. Takmer nik nevedel, že v útrobách masívnej veže postavenej v roku 1889 sa ukrýva malá miestnosť. Bola zariadená stroho, priam až vedecky, ale zároveň útulne. Našlo sa v nej miesto pre farebné tapety, drevený nábytok či dokonca aj pre piano.


Ako uvádza portál curiosity.com, Gustave Eiffel plánoval miestnosť využívať na vedecké účely. Pozoroval z nej hviezdy a robil rôzne meteorologické merania. Keď sa Parížania dozvedeli, aké luxusné priestory obýva Eiffel, túžili aj oni vidieť tú krásu.

On bol však neústupný. Nikoho do svojho hniezda nepozval, aj napriek tomu, že mu ľudia ponúkali skutočne závratné sumy za jedinú noc v jeho byte. Niekoľko šťastlivcov však napokon tajný apartmán predsa len navštívilo. Boli to však výhradne Gustavovi dobrí priatelia, medzi ktorých patril aj Thomas Edison.

Zdroj: Pixabay

Eiffelova veža bol postavená pri príležitosti svetovej výstavy Exposition Universelle. Parížania ju spočiatku neznášali a tešili sa, že čoskoro bude rozobraná. To sa malo stať v roku 1909. Medzitým však monumentálna veža prirástla Parížanom k srdcu a napokon ostala stáť na svojom mieste až dodnes.

Aj dnes môžete v Eiffelovke prespať. Od roku 2016 je vo veži luxusný apartmán pozostávajúci z dvoch spální. Nie je to ten istý, ktorý obýval Gustave Eiffel, no rozhodne je útulnejší.

Nachádza sa v 57. metroch nad zemou a ponúka nezabudnuteľný výhľad. Ak sa vám bude chcieť, môžete vyjsť aj na vrchol veže a nakuknúť do tajného Eiffelovho apartmánu. Nie je verejnosti prístupný, ale cez okno v ňom môžete zahliadnuť figuríny Eiffela a Edisona, ktorí vedú vášnivú vedeckú debatu.

Zdroj: curiosity.com

Zdroj titulnej fotografie: Pixabay

Pozri aj:

Najčítanejšie

Test dlhovekosti: Aká je pravdepodobnosť, že sa dožijete vysokého veku?
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Vtáčika z rozprávky Rio už vo voľnej prírode nenájdete. Vedci ho vyhlásili za vyhynutého
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť

Odporúčané články: