Search
Close this search box.

Vianoce na cestách. Policajti vzorným šoférom odpustia pokutu vďaka špeciálnemu žolíkovi

V tomto roku sa na slovenských cestách stalo 12 634 nehôd, pri ktorých zahynulo 208 ľudí. V mnohých rodinách ostalo pri sviatočnom stole, ale aj v srdci, prázdne miesto. Väčšina nehôd je dôsledkom chvíľkového zlyhania ľudského faktora. Nebyť nezmyselných a nezodpovedných rozhodnutí, nemuseli by sme byť svedkami mnohých rodinných tragédií.

Slovenská polícia sa preto rozhodla odmeniť vodičov, ktorí jazdia rozvážne, myslia na druhých a pravidlá cestnej premávky nie sú pre nich nutným zlom.

Zdroj: MINV

Od 20. do 27. decembra 2018 môžete na cestách stretnúť policajnú hliadku, ktorá vám vykúzli úsmev na tvári. Tzv. „hliadky šťastia“ odmeňujú vybraných ohľaduplných šoférov žolíkom, na ktorý napíšu evidenčné číslo vozidla. Ak sa týmto slušným šoférom podarí v nasledujúcich dňoch spáchať priestupok, budú môcť žolíka využiť a namiesto pokuty dostanú len napomenutie.Žolík však platí len do konca roka 2018, takže na jeho využitie máte potom skutočne len pár dní. Je otázne, či sa vďaka týmto žolíkom nestanú cesty koncom roka ešte nebezpečnejšími. Mnohí ľudia na internete žartujú, že by sa s tými priestupkami mali poponáhľať. Žolíka predsa treba využiť, nie?

Ide o prvý projekt zameraný na odmeňovanie slušných vodičov na Slovensku. Polícia nevylučuje, že sa k nemu ešte v budúcnosti vráti. Možno by sa však mala skôr zamyslieť, či by nebolo vhodnejšie odmeňovať slušných vodičov iným spôsobom.

Zdroj: MINV 

Pozri aj:

Najčítanejšie

TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia
Neviete zaspať? Vyskúšajte túto pieseň, upokojí vás

Odporúčame: