Search
Close this search box.

Poznáte „Tunel lásky“? Toto magické miesto sa stalo obľúbenou destináciou všetkých zamilovaných

„Tunel lásky“ nájdete neďaleko ukrajinského mesta Klevan. Čarovné miesto tvoria stromy, ktoré rastú do oblúka a vytvárajú tak romantickú alej. V skutočnosti je toto miesto prírodným tunelom, cez ktorý pravidelne prechádza vlak.


V priebehu posledných rokov stal vďaka sociálnym sieťam veľmi obľúbeným miestom, na ktorom sa zvyknú fotiť mladomanželia počas svojho svadobného dňa. Stromy vytvárajú nepreniknuteľnú húštinu, cez ktorú kde-tu prenikajú slnečné lúče. Keď stojíte na koľajniciach, máte pocit, akoby ste sa prepadli do iného, rozprávkového sveta. O tomto unikátnom mieste informuje portál amusingplanet.com.

Ako vznikol?

Tunel sa nachádza medzi ukrajinským mestom Klevan a dedinkou Orzhiv. Obe miesta spája železničná dráha, ktorá sa v jednom bode rozdvojuje. Druhá koľaj vedie ku tajnej vojenskej základni, ktorá zohrávala dôležitú úlohu počas studenej vojny. Práve kvôli základni boli popri trati vysadené stromy. Mali ukryť vojenský materiál, ktorý sa do základne zvážal po trati. Vojenská základňa sa pravdepodobne stále využíva, v areáli stojí množstvo vojenských vozidiel.

Tunnel of Love, Kleven, Ukraine

Tunel však už dnes neudržiava v dobrom stave armáda. V dedine Orzhiv stojí továreň, v ktorej sa vyrába preglejka. Práve hotovú preglejku zvážajú vlaky z Orzivu do Klevanu, odkiaľ už putuje do celej Európy. Vlak na trati premáva niekoľkokrát denne. Samotná trať má dĺžku 6,4 km, pričom stromy vytvárajú tunel na 3 až 5 kilometroch trate (uvádzajú sa rôzne dĺžky)

Popularita na Instagrame prináša problémy

Tunel je veľmi populárny, dennodenne ho navštevujú mladomanželia či množstvo cudzincov, ktorí si chcú urobiť fotku na tomto magickom mieste.To však predstavuje veľký problém pre prevádzkovateľa železníc. Rušňovodiči musia byť veľmi opatrní a dávať pozor, aby nedošlo k nehode. Minulý rok tu dokonca vlak zrazil istú 38-ročnú Japonku, ktorá vyviazla so zlomenými rebrami. Táto nehoda však bola, našťastie, ojedinelá.

Tunnel of love 03

Tunel nemá žiadnu úradnú ochranu a nie je vyhlásený za pamiatku. Továreň sa pred časom rozhodla vyrúbať niekoľko stromov, ktoré zavadzali v preprave. Keďže to spôsobilo vlnu nesúhlasu. Odvtedy sa továreň stromov ani nedotkla.

Zdroj: amusingplanet.com, Wikipedia

Zdroj titulnej fotografie: Flickr

Pozri aj:

Najčítanejšie

Pivo ako zázračný mok. Vedci potvrdili jeho prínosy pre naše zdravie
Psychológ zverejnil prekvapivý dôvod, prečo rodičia vyberajú netradičné mená pre svoje deti
5 vecí, ktoré silné ženy vo vzťahoch nikdy netolerujú
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia

Odporúčame: