Search
Close this search box.

Zdravý životný štýl je naozaj jednoduchý, chce to ale zvyk

Niekoľko tipov k tomu, ako byť zdravý a spokojný

Jedzte iba kvalitné jedlo a snažte sa ušetriť na tom vysoko kalorickom. Jedlo je základom zdravého a dlhého života, a podľa toho, ako budete pristupovať k jeho výberu sa vám bude dariť aj v zdravom stravovaní.

Choďte pešo, kedykoľvek je to možné. Iba vďaka aktívnemu pohybu vaše telo „ukladá“ menej tuku. Ak by bola vzdialenosť medzi vami a cieľom väčšia, použite mestský bicykel, s ktorým dôležité partie tela precvičíte tiež.

Zdroj: Unsplash

Uchovávajte všetky produkty v chladničke tak, aby sa pokazili čo najpomalšie. Neznamená to však, aby ste kupovali tie s najdlhšou trvanlivosťou, tu ide o správne skladovanie potravín. Ak by ste niečo našli, odstráňte všetko, čo už prekročilo prah dátumu uplynutia platnosti. Ak máte sedavú prácu, strávte každú hodinu najmenej tri minúty za pohybom – natiahnite si nohy, otáčajte telom, zdvihnite a znížte ramená. To všetko sa dá urobiť bez toho, aby ste opustili kreslo a šéf to spozoroval.

Preč so zlým návykom

Prestaňte fajčiť. Nielenže vám to pomôže ušetriť peniaze, ale život bez cigariet vás ochráni pred množstvom škodlivých látok, z ktorých nikotín nie je zďaleka najnebezpečnejším.

Obávajte sa čo najmenej, alebo ešte lepšie, nebojte sa vôbec. Čím viac je človek nervózny, tým rýchlejšie starne. Navyše stres je hlavným vinníkom vo výskyte vrások a vypadávaní vlasov. Nekupujte zeleninu a ovocie vo veľkom množstve, kupujte presne toľko, koľko budete jesť v nasledujúcich pár dňoch. Obmedzte množstvo konzumovaného alkoholu a pozorujte kultúru jeho spotreby, aby nedošlo k výraznému poškodeniu tela.

Pozri aj:

Najčítanejšie

Pivo ako zázračný mok. Vedci potvrdili jeho prínosy pre naše zdravie
5 vecí, ktoré silné ženy vo vzťahoch nikdy netolerujú
Psychológ zverejnil prekvapivý dôvod, prečo rodičia vyberajú netradičné mená pre svoje deti
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou

Odporúčame: