Life is beautiful

“Nedopusť, aby ti včerajšok, zabral väčšinu dneška” – Will Rogers

Nájdeš nás aj tu

Zdravý životný štýl je naozaj jednoduchý, chce to ale zvyk

Niekoľko tipov k tomu, ako byť zdravý a spokojný

Jedzte iba kvalitné jedlo a snažte sa ušetriť na tom vysoko kalorickom. Jedlo je základom zdravého a dlhého života, a podľa toho, ako budete pristupovať k jeho výberu sa vám bude dariť aj v zdravom stravovaní.

Choďte pešo, kedykoľvek je to možné. Iba vďaka aktívnemu pohybu vaše telo „ukladá“ menej tuku. Ak by bola vzdialenosť medzi vami a cieľom väčšia, použite mestský bicykel, s ktorým dôležité partie tela precvičíte tiež.

Zdroj: Unsplash

Uchovávajte všetky produkty v chladničke tak, aby sa pokazili čo najpomalšie. Neznamená to však, aby ste kupovali tie s najdlhšou trvanlivosťou, tu ide o správne skladovanie potravín. Ak by ste niečo našli, odstráňte všetko, čo už prekročilo prah dátumu uplynutia platnosti. Ak máte sedavú prácu, strávte každú hodinu najmenej tri minúty za pohybom – natiahnite si nohy, otáčajte telom, zdvihnite a znížte ramená. To všetko sa dá urobiť bez toho, aby ste opustili kreslo a šéf to spozoroval.

Preč so zlým návykom

Prestaňte fajčiť. Nielenže vám to pomôže ušetriť peniaze, ale život bez cigariet vás ochráni pred množstvom škodlivých látok, z ktorých nikotín nie je zďaleka najnebezpečnejším.

Obávajte sa čo najmenej, alebo ešte lepšie, nebojte sa vôbec. Čím viac je človek nervózny, tým rýchlejšie starne. Navyše stres je hlavným vinníkom vo výskyte vrások a vypadávaní vlasov. Nekupujte zeleninu a ovocie vo veľkom množstve, kupujte presne toľko, koľko budete jesť v nasledujúcich pár dňoch. Obmedzte množstvo konzumovaného alkoholu a pozorujte kultúru jeho spotreby, aby nedošlo k výraznému poškodeniu tela.

You don't have permission to register