Search
Close this search box.

Žena písala správy svojmu otcovi aj po jeho smrti. Po štyroch rokoch sa dočkala dojímavej odpovede

Je veľmi ťažké zmieriť sa so smrťou blízkeho človeka. Niekto smútok pochová hlboko vo svojom vnútri, iný sa silou-mocou snaží nezabudnúť. 


Chastity Patterson, mladá žena z Arkansasu, patrí práve k tej druhej skupine. Po smrti svojho otca mu každý deň posielala správy na jeho staré telefónne číslo. Ako informoval portál LADbible, na štvrté výročie jeho smrti sa stalo niečo nečakané. Z čísla jej došla odpoveď. 

„Ahoj ocko, to som ja!“ začína správa, ktorú Chastity poslala na telefónne číslo svojho zosnulého otca, „zajtra bude opäť náročný deň. Budú to už štyri roky, odkedy som ťa stratila a chýbaš mi každý deň. Za ten čas sa toho stalo veľa, ale som si istá, že to vieš, pretože ti o tom hovorím stále. Porazila som rakovinu, odvtedy som nebola chorá a starám sa o seba lepšie, presne tak, ako som ti sľúbila, keď si ešte žil. Skončila som školu s vyznamenaním a znovu študujem.

Zamilovala som sa a mala som zlomené srdce (zabil by si ho). Zodvihla som hlavu a stala sa zo mňa silnejšia žena. Stratila som svojich priateľov a padla som na dno, ale potom som stretla niekoho, kto ma zachránil. Zatiaľ nemám deti, ale som na ne pripravená. Mama zo mňa stále šalie, ale aspoň ju udržiavam v strehu. Mrzí ma, že som tu pre teba nebola, keď si ma najviac potreboval, ale raz ti to určite vynahradím.

Mám strach zo svadby, pretože budem musieť kráčať tou uličkou v kostole a nebudeš tam so mnou. Nepovieš mi, že všetko bude v poriadku. Mám sa úžasne, bol by si pyšný na to, akou ženou som sa stala. Nie, stále som ukecaná a tvrdohlavo sa držím svojich názorov. A nie, stále som nepribrala, priberám len do hlavy. Chcem ti len povedať, že ťa ľúbim a chýbaš mi.“

Nečakaná dohra

Chastity napísala túto dojímavú správu a odoslala ju. Odpoveď, ktorá jej vzápätí prišla, ju zanechala v slzách. Napísal jej neznámy muž, ktorý používal číslo jej zosnulého otca. 

„Ahoj, zlatko. Nie som tvoj otec, ale dostával som všetky tvoje správy za posledné štyri roky. Teším sa na tvoje ranné aj nočné esemesky. Moje meno je Brad a stratil som svoju dcéru kvôli autohavárii v auguste 2014. Tvoje správy ma držali pri živote. Keď si mi napísala, vedel som, že je to správa od Boha.

Mrzí ma, že si stratila niekoho, kto ti bol taký blízky. Počúval som ťa roky, sledoval som, ako rastieš, čo prežívaš. Už dávno som ti chcel odpísať, ale nechcel som ti zlomiť srdce. Si výnimočná žena a ja by som chcel, aby sa moja dcéra stala ženou ako si ty.

Ďakujem za každodenné správy, pripomenula si mi, že Boh existuje a že za smrť môjho malého dievčatka som nemohol. Boh mi dal teba, môj najmilší anjel, a ja som vedel, že tento deň raz príde. Všetko bude v poriadku, určite to zvládneš a budeš žiariť svetlom, ktoré ti dal Boh. Mrzí ma, že si si tým všetkým musela prejsť. Neviem, či ti to nejako pomôže, ale ja som na teba pyšný.

P.S. Myslím si, že tvoj otec by bol rád, keby vedel, že si si kúpila ďalšieho psa namiesto toho, aby si mala deti. Drž sa a teším sa na ďalšie správy.“

Dojímavý príbeh dvoch zranených ľudí, ktorí si k sebe našli cestu, sa do dotkol mnohých sŕdc a stal sa virálnym.

Zdroj: ladbible.com

Zdroj titulnej fotografie: Facebook / Chastity Patterson

Pozri aj:

Najčítanejšie

Test dlhovekosti: Aká je pravdepodobnosť, že sa dožijete vysokého veku?
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Vtáčika z rozprávky Rio už vo voľnej prírode nenájdete. Vedci ho vyhlásili za vyhynutého
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči

Odporúčané články: