Search
Close this search box.

Rodičia pátrali viac ako 30 rokov po unesenom synovi. Ich dojímavé stretnutie nenechalo nikoho chladným

Materinská láska nepozná hranice. Ak aj život prinesie nejaké tie úskalia, mama je tá posledná, ktorá stráca nádej a verí až do poslednej chvíle. Príbeh nasledovnej čínskej rodiny je toho pravým dôkazom. Ukazuje, že niekoľkoročný boj nebol márny.


Píše sa rok 1988. Dva a pol ročný Mao sa za doprovodu otca vracia z materskej školy domov. Ako informoval denník South China Morning Post, k nešťastnej udalosti došlo v blízkosti hotela v čínskej provincii Shaanxi, keď otec odbehol kúpiť vodu. Stačila len chvíľka nepozornosti na to, aby malého chlapca uniesli a predali do rodiny, ktorá ho následne vychovávala ako vlastného.

Neúnavná snaha

Po tom, ako sa matka dozvedela o synovom zmiznutí, neváhala ani sekundu. V práci dala výpoveď a všetok čas venovala tomu, aby svojho syna našla. Počas niekoľkých desiatok rokov stihla Li Jingzhi rozposlať vyše 100 000 letákov a vystupovať v nespočetnom množstve národných televíznych programov.

Tam, v snahe natrafiť aspoň na nejakú stopu, vyrozprávala svoj príbeh. Paradoxom je, že neskôr sa Mao vyjadril, ako videl nejakú ženu v televízii hľadať svojho syna, ale vôbec sa nedovtípil, že by mohlo ísť práve oňho.  

Neostala však len pri pátraní po svojom synovi. Počas hľadania sa stala súčasťou neziskovej organizácie, ktorá o stratených deťoch zhromažďuje informácie, a následne sa snaží zabezpečiť ich stretnutie s rodinou. Li sa počas jej pôsobenia podarilo vrátiť 29 detí k ich rodinám

Zdroj: YouTube

Pátranie bolo napokon úspešné

Aj príbeh tejto rodiny má však šťastný koniec. Koncom apríla dostala polícia v meste Si-an správu o mužovi, ktorý bol koncom 80. rokov predaný bezdetnému páru. Začala konať a pomocou technológie rozpoznávania tváre využila fotografiu malého Maa a vytvorila obraz, ktorý ukazoval, ako by vyzeral v dospelej verzii. Nejaký čas muža sledovala a po vykonaní testu DNA už všetko nasvedčovalo tomu, že práve on je tým strateným synom, ktorého rodina hľadala dlhých 32 rokov.

Rodičia sa dozvedeli dobré správy presne na Deň matiek. O pár dní zorganizovala polícia stretnutie pred kamerami v rámci tlačovej konferencie. Mao sa bez váhania rozhodol, že opustí svoj doterajší život, ako aj vybudovaný obchod s domácimi potrebami, a vráti sa naspäť ku svojim biologickým rodičom. 

Zdroj: scmp.com

Zdroj titulnej fotografie: YouTube

Pozri aj:

Najčítanejšie

Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady
Zaujímavé fakty zo života známych osobností, o ktorých ste (pravdepodobne) nevedeli

Odporúčame: