Search
Close this search box.

5 dôvodov, prečo by sme si každý deň mali obliekať to isté

1. Neunavíte sa každodenným rozhodovaním

Náš deň sa skladá zo stoviek drobných rozhodnutí. Dokonca aj v snoch premýšľame o tom, čo urobíme ďalej. Každé rozhodnutie je svojim spôsobom vyčerpávajúce. Tým, že nebudete musieť každé ráno postávať pred skriňou a uvažovať, čo si oblečiete, ušetríte energiu na rozhodnutia, na ktorých skutočne záleží.

2. Pochopíte, čo vám skutočne pristane

Becker hovorí, že mu trvalo dosť dlho kým pochopil, ktoré oblečenie bude pre neho to pravé. Nakoniec si vybral univerzálne, dobre sediace tričko a neformálne khaki nohavice. Je to outfit, ktorý sa hodí na väčšinu príležitostí, perfektne mu sedí a napriek tomu, že ho nosí každodenne, nie je nudný.

zdroj: Unsplash

„Prvý týždeň som každý deň čakal, kedy sa ma ľudia opýtajú, prečo nosím stále to isté. Nikto však nepovedal ani slovo. A to bolo pre mňa oslobodzujúce,“ hovorí vyznávač minimalizmu nielen v oblečení, ale aj v živote.3. Vaša skriňa nebude praskať vo švíkoch

Minimalizmus znamená sústrediť sa na veci, na ktorých skutočne záleží a toho ostatného sa postupne zbavovať. Tento spôsob myslenia sa dá aplikovať na množstvo situácií, vrátane obliekania.

„Dlhé roky som sa sa postupne zbavoval oblečenia a nenahradzoval som ho ničím ďalším. Môj šatník sa scvrkával a scvrkával. V súčasnosti je v ňom skutočne len pár vecí. Keď si chcem niečo obliecť, okamžite nájdem to, čo sa mi hodí,“ dodáva Becker.

4. Budete sa obliekať nadčasovo

Aký typ človeka ste? Chcete mať okolo seba veľa ľudí, ktorí vám nie sú až takí blízki, alebo radšej len pár priateľov, na ktorých sa môžete skutočne spoľahnúť? Ak ste vybrali druhú možnosť, možno by ste mali zvážiť, či túto filozofiu neprenesiete aj na oblečenie. Radšej zopár vecí, ale skutočne kvalitných a nadčasových, ako plná skriňa lacných kúskov, ktoré už o mesiac vyjdú z módy.

Bude ten módny výstrelok, ktorý vás láka v nákupnom centre, použiteľný aj o pár rokov? Alebo si ho oblečiete dvakrát a skončí zabudnutý v hlbinách vašej skrine? Ak si vyberiete kvalitné a nadčasové veci, vydržia vám roky a budú stále štýlové. A naša Zem sa vám takisto poďakuje.5. Menej prania, žehlenia a viac času na život!

Miesto haldy vecí vám po týždni nosenia toho istého oblečenia ostane v bielizníku pár tričiek a jedny nohavice. Samozrejme, aj tie treba oprať a ožehliť, ale budete s tým mať neporovnateľne menej práce a ušetrený čas môžete stráviť s rodinou.

zdroj: Unsplash

„Ak si každý deň budete obliekať to isté, bude pre vás jednoduchšie pochopiť, čo je pre vás skutočne dôležité. A veľmi rýchlo zistíte, že šaty dôležité nie sú,“ hovorí Becker.

Joshua Becker nie je jediný, kto sa riadi filozofiou minimalizmu. Mark Zuckerberg je známy svojim sivým tričkom a čiernymi nohavicami, ktoré podľa počasia dopĺňa mikinou. Ďalším známym módnym „ignorantom“ bol Steve Jobs, ktorý nedal dopustiť na čierny rolák, modré rifle a okrúhle okuliare.

Zdroj: forbes.com

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
RECEPT: Rýchly a jednoduchý banánový chlebík
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady

Odporúčame: