Search
Close this search box.

7 aktivít, ktoré dokážu oživiť (aj pochmúrnejšie) jesenné dni

1. Púšťajte si šarkana

Aká by to bola jeseň bez letiaceho šarkana? Či už draka vyrobíte s potomkom, alebo ho kúpite v papiernictve, určite sa pri jeho púšťaní dobre zabavíte a veľa nasmejete. Ktovie, možno aj vaša obec alebo mesto organizuje cez víkend šarkaniádu.

zdroj: Pixabay

2. Zvečnite okamih

Hoci občas prituhne, málokedy je príroda sfarbená tak krásne, ako práve na jeseň. Dohodnite si termín u šikovného fotografa, alebo poproste blízkeho, nech vám urobí výnimočné fotografie, ktoré budú zdobiť váš domov.

3. Zbierajte gaštany

Vráťte sa do detstva. Kto z nás nechodil domov s plnými vreckami gaštanov? Tak, ako sme gaštany radi zbierali my, milujú ich aj naše deti. Ak pri tvorbe využijete aj ďalšie jesenné plody, akými sú napríklad šípky, opadané listy, či žalude, vytvoríte krásne postavičky i originálne dekorácie.

zdroj: Pixabay4. Vyrezávajte tekvice

Ak si myslíte, že vydlabávanie tekvíc je americkou tradíciou, možno vás zaskočí, že vyrezávané tekvice majú pôvod v predkresťanskej Európe. Naši prarodičia trávili večery vyrezávaním tekvicových svetlonosov, ktoré im mali osvetľovať cestu, keď sa vracali z cintorína. Keď ich umiestnili v interiéri či exteriéri, zdobili im príbytky. Nechajte sa zlákať tradíciami a vytvorte jedinečnú dekoráciu, ktorú vám budú návštevy závidieť.

5. Skáčte v mlákach

Ako deťom nám to rodičia zakazovali. Teraz však nastal čas vytiahnuť pršiplášte a gumáky a spomenúť si, prečo sme kaluže tak milovali. Zabudnite na chvíľu na každodenné starosti a ukážte drobcom, že aj vy sa viete baviť.

zdroj: Pixabay

6. Navštívte novú čajovňu

Čoskoro sa ochladí, začne fúkať mrazivý vietor a skákanie do mlák stratí svoje čaro. Nastane čas, kedy sa môžete nechať zlákať vôňou teplého čaju, alebo sladkej čokolády. Teplo sa oblečte a navštívte čajovňu, či čokoládovňu vo vašom meste. Horúci nápoj roztopí skrehnuté ruky a pohladí dušu.

7. Geocaching

Máte radi dobrodružstvá? Jesennú turistiku s priateľmi alebo s rodinou môžete spojiť s hľadaním ,,kešky“ – malého papierového hárku ukrytého vo vodotesnom obale. ,,Kešku“ musíte nájsť na základe GPS súradníc, ktoré ľahko získate, keď si na webovej stránke www.geocaching.com vytvoríte konto. Potom už len stačí do vyhľadávača zadať miesto, kde chcete hľadať, získané GPS súradnice vložiť do mobilného telefónu a ,,honba za pokladom“ sa môže začať.

zdroj: Pixabay

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Vrak Titanicu o pár rokov definitívne zmizne. Trápi ho vážny problém
10 faktov o legendárnom Levom kráľovi, ktoré vás zaručene prekvapia

Odporúčame: