Search
Close this search box.

7 známych osobností, ktoré dostali na začiatku svojej kariéry výpoveď

Dostali ste padáka? Hlavu hore, nie ste v tom sami. Portál unbelievable-facts.com sa pozrel na osudy známych a úspešných ľudí, ktorí si nedokázali udržať svoju prácu, no napriek tomu vo svojom odbore zažiarili.


1. Liam Neeson

Zdroj: Flickr / Karen Seto

Život severoírskeho herca Liama Neesona, hviezdy filmov Schindlerov zoznam, 96 hodín či Hviezdne vojny: Epizóda I – Skrytá hrozba, nebol vždy prechádzka ružovou záhradou. Vystriedal rôzne práce, chvíľu dokonca jazdil na vysokozdvižnom vozíku v skladoch pivovaru Guinness.

Zvažoval aj kariéru profesionálneho futbalistu či dokonca učiteľa. Učil na škole v Newcastle. Jeho žiaci ho však vôbec neposlúchali. Neeson sa ich pokúsil utíšiť tým, že toho najhlučnejšieho z nich poslal za dvere. 15-ročný mladík však na herca vytiahol nôž. Ten ho v sebaobrane udrel a spacifikoval. Ak si myslíte, že škola Neesona za jeho odvážny čin pochválila, mýlite sa. Riaditeľ mu dal miesto toho padáka.

2. Hugh Jackman

Zdroj: Flickr / Pavel Bednyakov

Austrálskeho herca Hugha Jackmana má väčšina z nás zafixovaného ako drsného Wolverina z komiksovej série X-Men. Jackman má však za sebou aj mnoho ďalších nezabudnuteľných úloh. Je úžasný spevák, showman a muzikálový herec. Vidieť ste ho mohli napríklad v Austrálii, Bedároch či Najväčšom showmanovi.

Keď bol Hugh ešte chlapec, zarábal si svoje prvé peniaze podobne, ako možno mnohí z nás. Roznášal letáky. Neskôr pracoval v supermarkete patriacom do známej siete 7-Eleven. A práve tu dostal aj svojho prvého padáka. Dôvodom malo byť to, že príliš veľa času strávil rozprávaním sa so zákazníkmi.

3. Madonna

Zdroj: Flickr / Kim Erlandsen

Popová kráľovná Madonna sa na výslní showbiznisu drží už viac než 30 rokov. Nahrala 14 albumov a je ovenčená tými najvzácnejším cenami, ktoré sa dajú v hudobnom priemysle získať. Ako 19-ročná sa v roku 1977 presťahovala do New Yorku. Mala veľké sny, ale v peňaženke iba 35 dolárov. Aby si zarobila, brala v podstate každú robotu. Pracovala ako čašníčka, ale aj ako predavačka donutov. Práve v tejto práci snov dostala výpoveď. Nechtiac totiž zašpinila jedného zo zákazníkov želatínou.

4. Walt Disney

Zdroj: Facebook / Walt Disney

Umelec, ktorého odkaz poznamenal celé generácie detí. Človek, ktorý vymyslel myšiaka Mickeyho a vybudoval impérium, ktoré dodnes zabáva celý svet. Napriek tomu, začiatky jeho kariéry neboli vôbec jednoduché.

Vždy vedel, že ho zaujíma výtvarné umenie a fotografia. Neskôr si uvedomil, že veľmi podobne ho priťahuje aj svet zvierat. Odtiaľ to už bol len krôčik k tomu, aby tieto svoje vášne prepojil. Mladý Walt získal prácu v novinách s názvom Kansas City Star. Jeho šéf ho však čoskoro vyhodil. Údajne nebol dostatočne kreatívny pre túto prácu.

5. Kate Walsh

Zdroj: Flickr / The USO

Americká herečka Kate Walsh vám môže byť známa najmä zo seriálov Klinika Grace, Fargo či 13 Reasons Why. Herectvo však nie je jediný chlebíček, ktorý ju počas života živil. Ako 14-ročné dievča bola údajne veľkou rebelkou. Pracovala v sieti rýchleho občerstvenia Burger King a manažérovi dlhodobo pila krv. Napokon si našiel veľmi zábavnú zámienku, prečo nepohodlnú Kate vyhodil. Zvalil to na to, že mala plný nos.

6. J. K. Rowling

Zdroj: Flickr / The Celebs Fact

Autorka obľúbeného Harryho Pottera je najbohatšou spisovateľkou na svete. Píše knihy či scenáre, no rovnako je producentkou niektorých filmov z „potterovského“ vesmíru. O tom, že Harryho Pottera napísala v kaviarni, ste už pravdepodobne počuli. Zaujímavým faktom z jej života je však aj to, že istý čas pracovala ako sekretárka. Podľa jej vlastných slov bola v tej práci hrozná. Údajne počas pracovnej doby písala knihy a skutočnú prácu zanedbávala.

7. Thomas Alva Edison

Zdroj: Wikimedia

Vynálezca žiarovky, ale aj mnohých ďalších úžasných objavov, bol v túžbe po poznaní ochotný prekročiť všetky hranice. Ako 19-ročný mládenec sa presťahoval do amerického mesta Louisville a získal prácu v obchodnej spoločnosti Western Union. Brával si nočné služby, aby mohol nerušene čítať a experimentovať.

Práve počas jednej noci experimentoval s oloveným akumulátorom. Vytiekla mu z neho kyselina sírová, vypálila dieru do podlahy a zničila stôl Edisonovho šéfa. Na druhý deň ráno dostal okamžitú výpoveď.

Zdroj: unbelieveble-facts.com 

Zdroj titulnej fotografie: Flickr (Pavel Bednyakov) / Wikimedia

Pozri aj:

Najčítanejšie

Test dlhovekosti: Aká je pravdepodobnosť, že sa dožijete vysokého veku?
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Vtáčika z rozprávky Rio už vo voľnej prírode nenájdete. Vedci ho vyhlásili za vyhynutého
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči

Odporúčané články: