Search
Close this search box.

Zázraky z prírodnej lekárne, ktoré vás vyženú z nemocničnej čakárne

Leto sa k nám nezadržateľne blíži, čo je pre mnohých z nás veľmi dobrá správa. Avšak, najmä pre tých, ktorým záleží na svojom zdraví a spôsobe, ako si ho prírodnou cestou a bez zbytočného použitia chémie zachovať dlhodobo pevné.


Už v jarných mesiacoch, kedy sa prvé hrejivé lúče Slnka postarali o rozkvitnuté lúky, sa môžeme tešiť z darov prírody, ktoré nás vďaka svojim účinkom dostanú veľmi rýchlo do pohody.

Bylinky sú vzácne a ich pozitívny účinok zaznamenali nielen staršie generácie, ale aj mladšie ročníky. Svoj význam a silu im pripisujú aj mnohí odborníci z oblasti neurológie, urológie či gastroenteorológie. Prečo?

Postarajú sa o vaše pohodlie

Trápia vás problémy s menštruáciou, trpíte zápalmi alebo chcete posilniť väzivo maternice? S lepším hojením rán alebo zápalmi vaječníkov by vám mala pomôcť medzi ľuďmi vyhľadávaná a obľúbená alchemilka.

Práve teraz jej nájdete na lúke najväčšie množstvo. Môžete si z nej urobiť tinktúru, pripraviť lahodný čaj alebo si ju usušiť na horšie časy.

Zdroj: Pixabay

Sú balzamom pre naše telo aj myseľ

S rovnako veľkým úspechom dáva do poriadku poranenia a zápaly kože alebo ekzémy aj liečivý nechtík lekársky. Ak by na svete existoval elixír večnej mladosti, práve táto bylinka by bola jeho najdôležitejšou a kľúčovou zložkou.

Pomáha nám lepšie sa vyrovnať s akné. Upokojuje podráždenú a citlivú pokožku. Prispieva k normalizácii mazových žliaz a stimuluje proces regenerácie buniek. Podporuje hojenie zranení. Udržuje mladistvú pokožku a má protizápalové účinky.

Samozrejme, aj pri bylinkách by ste mali poznať správnu mieru a vyznať sa vo všetkých ich účinkoch. V každom prípade sú dokonalou alternatívou ku klasickým liečebným postupom bez zaťaženia organizmu liekmi, ktoré si navyše musíte často poriadne zaplatiť.

Dôkladne sa s bylinkami oboznámte a využite ich silu na svoju psychickú aj duševnú obnovu. Je to predsa ten najbežnejší spôsob, ako zasa nájsť vo svojom živote stratenú pohodu.

Pozri aj:

Najčítanejšie

Pivo ako zázračný mok. Vedci potvrdili jeho prínosy pre naše zdravie
5 vecí, ktoré silné ženy vo vzťahoch nikdy netolerujú
Psychológ zverejnil prekvapivý dôvod, prečo rodičia vyberajú netradičné mená pre svoje deti
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou

Odporúčame: