Search
Close this search box.

Aj takto vyzerá umenie. Street Art prináša život do opustenej talianskej dedinky

Civitacampomarano je dedinka nachádzajúca sa v centrálnej časti Talianska a už niekoľko rokov bojuje s nízkou mierou populácie. Pred vojnou tu žilo takmer 4000 ľudí, no dnes ju za domov pokladá už len niečo okolo 400 obyvateľov. A hoci tu život nie je príliš pestrý a bohatý na zážitky, predsa len tu niečo stojí za zmienku.

Už tretí rok za sebou sa totiž práve v tejto vyľudnenej talianskej dedinke uskutočnil štvordňový CVTà Street Fest, ktorý jej vdychuje život a premieňa ju na kultúrne stredisko.

zdroj: cvtastreetfest.it

Organizátorka projektu Alice Pasquini, ktorá je zároveň vnučka obyvateľa dediny, sa snaží obnoviť zabudnutú históriu zaujímavým spôsobom. Umelci sa jašia na múroch, zatiaľ čo v centre prebiehajú ďalšie kultúrne podujatia, ako pletenie či príprava lokálnych cestovín. Akcia je každoročne veľmi úspešná a prilákala už viac ako 7000 návštevníkov.zdroj: cvtastreetfest.it

Každý z umelcov ukázal svoj vlastný obraz dediny, jej odlišnú tvár a históriu. Socha s názvom Supercivita, vytvorená umelcom Alberonerom, predstavuje totem, v ktorom sa premietajú všetky krásy tejto talianskej dedinky. Hrá sa s líniami medzi fantáziou a realitou. Človek by si mal nájsť čas, aspoň na chvíľu sa zastaviť a pokochať sa okolím.

zdroj: cvtastreetfest.it

To, či festival pomôže k zvýšeniu populácie, je otázka budúcnosti. Rok čo rok však pribúda počet zaujímavých projektov a komunít, ktoré v túto dedinu a jej potenciál veria.

Poznáte nejaké miesto na Slovensku, kam by sa mal podľa vás vrátiť život?

Zdroj: mymodernmet.com

Pozri aj:

Najčítanejšie

Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady
Zaujímavé fakty zo života známych osobností, o ktorých ste (pravdepodobne) nevedeli

Odporúčame: