Life is beautiful

“Nedopusť, aby ti včerajšok, zabral väčšinu dneška” – Will Rogers

Nájdeš nás aj tu

Aj takto vyzerá umenie. Street Art prináša život do opustenej talianskej dedinky

Civitacampomarano je dedinka nachádzajúca sa v centrálnej časti Talianska a už niekoľko rokov bojuje s nízkou mierou populácie. Pred vojnou tu žilo takmer 4000 ľudí, no dnes ju za domov pokladá už len niečo okolo 400 obyvateľov. A hoci tu život nie je príliš pestrý a bohatý na zážitky, predsa len tu niečo stojí za zmienku.

Už tretí rok za sebou sa totiž práve v tejto vyľudnenej talianskej dedinke uskutočnil štvordňový CVTà Street Fest, ktorý jej vdychuje život a premieňa ju na kultúrne stredisko.

zdroj: cvtastreetfest.it

Organizátorka projektu Alice Pasquini, ktorá je zároveň vnučka obyvateľa dediny, sa snaží obnoviť zabudnutú históriu zaujímavým spôsobom. Umelci sa jašia na múroch, zatiaľ čo v centre prebiehajú ďalšie kultúrne podujatia, ako pletenie či príprava lokálnych cestovín. Akcia je každoročne veľmi úspešná a prilákala už viac ako 7000 návštevníkov.zdroj: cvtastreetfest.it

Každý z umelcov ukázal svoj vlastný obraz dediny, jej odlišnú tvár a históriu. Socha s názvom Supercivita, vytvorená umelcom Alberonerom, predstavuje totem, v ktorom sa premietajú všetky krásy tejto talianskej dedinky. Hrá sa s líniami medzi fantáziou a realitou. Človek by si mal nájsť čas, aspoň na chvíľu sa zastaviť a pokochať sa okolím.

zdroj: cvtastreetfest.it

To, či festival pomôže k zvýšeniu populácie, je otázka budúcnosti. Rok čo rok však pribúda počet zaujímavých projektov a komunít, ktoré v túto dedinu a jej potenciál veria.

Poznáte nejaké miesto na Slovensku, kam by sa mal podľa vás vrátiť život?

Zdroj: mymodernmet.com

You don't have permission to register