Search
Close this search box.

Ako sa ľahšie sústrediť na vypracovanie bakalárskej práce?

Štúdium je náročné a v dnešných časoch to platí obzvlášť. Či už ste skúsený študent alebo niekto, kto začína na strednej škole, je prísť na to, ako byť pri štúdiu sústredený, výzva, ktorej čelíme všetci.


Či už sú vašou najväčšou výzvou sociálne médiá, prokrastinácia, organizácia času alebo kombinácia všetkých troch, máme pre vás k dispozícii rôzne nástroje a techniky, ktoré vám môžu pomôcť minimalizovať stres zo štúdia a zamerať vašu pozornosť na to, na čom pri učení naozaj záleží.

Učenie sa na diaľku a strata motivácie a tlaku spojeného s osobným učením a minimálnym kontaktom s pedagógmi spôsobila, že mnohí z nás bojujú cez internet ako nikdy predtým. Poďme teda tento boj a úspešné vypracovanie seminárnej práce zvládnuť spoločne.

Nájdite si vhodné prostredie

Nájsť si miesto, kde sa vám najlepšie pracuje, je nevyhnutnou súčasťou každého úspešného študijného programu. Pre niekoho je nevyhnutné ticho v knižnici, pre iného môže byť jemný ruch v kaviarni to pravé riešenie, aby zostal sústredený. Ale nech už uprednostňujete akýkoľvek šum v pozadí, je dôležité, aby vaše študijné miesto malo niekoľko vecí:

  • Rovný, jasný, povrch s dostatkom priestoru na pohodlné uloženie všetkých vašich materiálov a notebooku.
  • Zásuvky – ak potrebujete, aby vám počítač naplno slúžil, zaistenie dobrého napájania môže zabrániť nutnosti vstať a prerušiť tok práce.
  • Pohodlné sedenie (alebo miesto na státie) – Pri výbere miesta na prácu je dôležité vyskúšať si miesto, ktoré má potrebný nábytok na podporu dobrého držania tela pre dlhodobé a udržateľné štúdium. Či už používate pohodlnú stoličku s opierkou chrbta, cvičebnú loptu alebo stôl v stoji, sedenie vo vzpriamenej polohe preukázateľne zvyšuje hladinu energie a sebadôveru, ako aj celkovú náladu. Naopak, sedenie v polohe na gauči môže spôsobiť, že váš mozog bude náchylnejší na pocity beznádeje.
Zdroj: Pexels

Začnite hneď ráno

Nech sa deje čokoľvek, urobte si rozvrh štúdia a pokiaľ je to možné, začnite s písaním vašej bakalárskej práce hneď z rána, aby vás vpred hnal pocit, že si poobede môžete užívať viac voľna. Okrem toho v tomto čase čerpáte z výhody, kedy je energia tela najväčšia, takže toho zvládnete oveľa viac.

Občas miestnosť vyvetrajte, nezabúdajte na pitný režim a malú prestávku s drobným občerstvením, ktoré vám dodá energiu tiež.

Pozri aj:

Najčítanejšie

Pivo ako zázračný mok. Vedci potvrdili jeho prínosy pre naše zdravie
5 vecí, ktoré silné ženy vo vzťahoch nikdy netolerujú
Psychológ zverejnil prekvapivý dôvod, prečo rodičia vyberajú netradičné mená pre svoje deti
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia

Odporúčame: