Search
Close this search box.

Čakajú nás filmové chuťovky. Tieto svetoznáme tituly sa dočkajú nového spracovania

V Hollywoode sa však s nimi v poslednej dobe akoby roztrhlo vrece. Nečudo, komerčný úspech majú takmer vždy zaručený. Portál brightside.me sa pozrel bližšie na filmy, o ktorých sa šušká, že by v najbližších rokoch mali dostať novú podobu.

Narnia

Zdroj: Walt Disney Pictures

Spoločnosť Netflix má vo vlastníctve práva na 7 kníh Cliva Lewisa o zázračnej krajine menom Narnia. Sfilmované boli doposiaľ tri diely, Netflix však pravdepodobne bude chcieť začať úplne odznova. Na tomto ambicióznom projekte pracuje Matthew Aldrich, ktorý napísal scenár pre pixarovku Coco, ktorá získala Oscara.Malá morská víla

O tom, kto bude hrať malú morskú vílu sa viedli dlhé polemiky. Jednou z veľkých favoritiek bola speváčka a herečka Zendaya. Tej však napokon rolu vyfúkla takmer neznáma speváčka Halle Bailey. Na internete sa strhla vášnivá debata, či je Halle tou správnou Ariel, keďže je černoška. Jedno však Halle nemožno uprieť. Spieva nádherne.

Pán prsteňov

Zdroj: New Line Cinema

Práva na Pána prsteňov vlastní Amazon Prime. Spoločnosť už údajne novú adaptáciu Tolkienovho diela pilne pripravuje. Ak sa však tešíte na Froda, Aragorna či Legolasa, sklameme vás. Dej sa vraj bude odohrávať tisícky rokov pred udalosťami, ktoré poznáme z pôvodného Pána prsteňov.

Lady a Tramp

Zdroj: Invision/East News

Dojímavá rozprávka o láske medzi túlavým psom Trampom a krásnej sučke Lady sa tiež dočká novej podoby. Už sú dokonca známi aj herci, ktorí dvoch psích hlavných hrdinov nahovoria. Trampovi prepožičia hlas Justin Theroux, známy z filmov Americké psycho alebo Dievča vo vlaku, Lady nahovorí Tessa Thompson, ktorá si zahrala valkýru vo filme Thor: Ragnarok.Sám doma

Zdroj: 20th Century Fox Film Corporation

Nové spracovanie filmu Sám doma bude o dosť iné ako originálna verzia z roku 1990. Producentsky ju pripravuje Ryan Reynolds, ktorý si údajne vo filme plánuje zahrať aj hlavnú úlohu. Áno, v tomto príbehu nebude hlavným hrdinom dieťa, ale dospelý muž, ktorý ostane sám doma a bude sa musieť ubrániť  pred zlodejmi. Hlavný hrdina má byť zároveň závislý na marihuane, a tak väčšinu príbehu bude pod vplyvom drog.

Mulan

Hranú podobu dostane aj disneyovka Mulan o statočnej dievčine, ktorá sa rozhodne bojovať za svoj národ, a to napriek tomu, že jej jedinou povinnosťou by mal byť sobáš so správnym mužom. Film bude mať premiéru v marci 2020 a hlavnú postavu si zahrá čínska herečka Liu Yifei. Tvorcovia už zverejnili aj prvý oficiálny teaser.

Matrix

Zdroj: Warner Bros. Pictures Co.

Údajne sa chystá aj pokračovanie kultovej sci-fi trilógie Matrix. Zatiaľ nie je nič potvrdené, ale sestry Wachowski, ktoré režírovali pôvodné filmy, sa na to chystajú už dlhšie. Nový film (filmy alebo seriál?) by nemal byť priamym pokračovaním, ale mal by rozširovať matrixovský vesmír. Údajne sa počíta aj s návratom Keanu Reevesa.

Tom a Jerry

Zdroj: Warner Bros.

Štúdio Warner Bros. potvrdilo, že obľúbené kreslené grotesky sa vrátia v roku 2021. S projektom sa zatiaľ nespájajú žiadne veľké mená, kedže kocúr a myšiak sú kreslení, a bohužiaľ (alebo našťastie?), nerozprávajú.Krotitelia duchov 3

V tomto prípade pôjde skôr o priame pokračovanie. O samotnom príbehu sa zatiaľ veľa nevie, ale šušká sa, že vo filme by sa mali objaviť aj herci, ktorí lovili duchov v prvých dvoch častiach. Tešiť sa môžete na Sigourney Weaver, Billa Murraya či Dana Aykroyda. Premiéra je naplánovaná na budúci rok a tvorcovia zverejnili už aj prvý oficiálny teaser.

Zdroj: brightside.me, ČSFD

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady
20 typických suvenírov, ktoré si môžete kúpiť na potulkách Európou

Odporúčame: