Search
Close this search box.

Toto je 9 bežných činností, ktoré robíme, no škodia nám

Portál brightside.me sa však pozrel na činnosti, ktoré robievame bežne, a ani len netušíme, že pre nás môžu byť škodlivé.

1. Nosenie tesného oblečenia počas spánku

Zdroj: Pexels

Tesné šaty, ktoré si na noc oblečiete, môžu ovplyvniť cirkuláciu krvi vo vašom tele. Z toho dôvodu sa môžete cítiť prehriati. Kvalita vášho spánku sa zhorší, a po prebudení budete cítiť únavu. Preto si na noc obliekajte voľné oblečenie, prípadne spite celkom nahí.

2. Drhnutie zubov

Čím silnejšie tlačíte na zuby kefkou, tým budú čistejšie. Mnohí ľudia žijú s touto mylnou predstavou. Zuby si treba umývať tak, aby ste cítili štetinky kefky na ďasnách, nie silnejšie. Samotnú kefku by ste cítiť nemali, vtedy vám hrozí poškodenie ďasien a skloviny.3. Multitasking

Zdroj: Unsplash / The Creative Exchange

Alebo aj robenie viacerých vecí naraz. V súčasnosti sa považuje za veľkú výhodu, ak dokážete robiť viac vecí súčasne. Podľa prieskumu sa však na viacero úloh dokáže správne sústrediť len asi 2 % populácie. Ak k týmto percentám nepatríte, snažte sa robiť vždy len jednu vec. Budete pracovať s väčšou efektivitou.

4. Trápenie sa vecami, ktoré nemôžete ovplyvniť

Nemôžete zmeniť iných ľudí, tak sa s tým pokúste netrápiť, pretože to nemá absolútne žiadny zmysel. Radšej svoju energiu sústreďte na seba a na veci, ktoré ovplyvniť môžete. Život v permanentnom strese vám môže spôsobiť úzkosť, depresiu, problémy s trávením, či dokonca infarkt. Vaša rodina potrebuje, aby ste boli šťastní a zdraví.

5. Prokrastinácia

Zdroj: Pexels

Je celkom normálne odkladať prácu na neskôr, každý to niekedy robí. Ak sa vám však tento zlozvyk vymkne spod kontroly, môžete sa dostať do vážnych problémov v práci či v škole.

6. Zlá reč tela

Odborníci sa domnievajú, že naša komunikácia s okolím je založená prevažne na neverbálnych znakoch. Nezáleží teda až tak na tom, čo hovoríme, ale skôr na tom, ako sa pri tom tvárime, a v akej póze je naše telo. Hovoria o vás, že ste namyslení, alebo z vás majú ľudia strach? Skúste zistiť, či za to nemôže reč vášho tela. Možno sa len hrbíte, prípadne máte ruky zložené v obrannom geste. Alebo sa na ľudí pozeráte agresívne a ani o tom neviete.

7. Časté užívanie liekov proti bolesti

Zdroj: Pexels

Ak chrúmete lieky tlmiace bolesť ako cukríky, mali by ste s tým rozhodne prestať. Lieky na bolesť sú dobrým sluhom, ale zlým pánom. Keď ich užívate príliš často, môžu spôsobiť vredy a vnútorné krvácanie.8. Každodenné nosenie vysokých podpätkov alebo žabiek

Vďaka vysokým podpätkom vyzerajú ženské nohy omnoho dlhšie a ich majiteľka omnoho štíhlejšie. Pri každodennom nosení však hrozia aj zdravotné problémy. Pri chôdzi sú mimoriadne zaťažované kolená a spodná časť chrbtice. Takisto žabky by ste si mali obúvať len príležitostne. Vďaka rovnej podrážke sa vám môže začať splošťovať noha, a kvôli nedostatočnej podpore sú priveľmi zaťažované vaše členky.

9. Smoothie namiesto raňajok

Zdroj: Pexels

Bežné raňajkové smoothie obsahuje ovocie a vodu. Znie to ako tá najlepšia voľba, ktorú môžete pre svoje telo urobiť. Avšak, ovocie obsahuje obrovskú dávku cukrov, a ak ho jete vo veľkých množstvách, môžete z neho začať priberať. Skúste preto ovocie nahradiť zeleninou, prípadne svoje raňajky obmieňajte.

Zdroj: brighside.me

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia
RECEPT: Rýchly a jednoduchý banánový chlebík
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady

Odporúčame: