Search
Close this search box.

Dôchodkyne dojali svet svojím príbehom: Prerobili starší dom, aby v ňom mohli spoločne stráviť posledné dni ich života

Táto obava však určite už aktuálne nesužuje 7 priateliek žijúcich v čínskom Kantone, ktoré sa rozhodli stráviť toto obdobie svojho života spolu. Ako informuje portál mymodernmet.com, ženy dali dokopy našetrených 580 000 dolárov a kúpili starší dom s rozlohou 700 m² s úmyslom zrekonštruovať si ho na dom snov.A tak sa aj stalo. Skupinka priateliek, ktoré sa poznajú už viac ako 20 rokov, premenila zanedbaný a ošarpaný dom na moderné kráľovstvo. Dokáže im ponúknuť veľkú dávku pokoja a oddychu, nakoľko sa nachádza na predmestí, obklopený kopcami a množstvom zelene.

Zdroj: YouTube

Dom je zložený z troch poschodí. O ich využitie však nebude núdza, nakoľko ponúka nielen samostatnú spálňu pre každého obyvateľa na hornom poschodí, ale aj spoločenský priestor na prízemí pre stretnutia s ďalšími priateľmi. A keďže čínske zvyky sa ani v tomto prípade nezaprú, dom je doplnený v prednej časti o priestrannú čajovňu s výhľadom na okolité ryžové polia.

Hoci spája priateľky silné a nerozlučné puto, ktoré prirovnávajú k sesterskému, berú do úvahy aj možnosť, že spolunažívanie by nemuselo byť vždy len dokonalé. Preto sa rozhodli, že hneď na začiatku si stanovia pevné pravidlá – každá z nich dostala okolo domu na starosť niečo iné, aby sa vyhli akýmkoľvek hádkam. A tak sa jedna venuje napríklad výlučne vareniu, kým druhá má na starosti pestovanie zeleniny.

 

Pozrite si video, ako to v ich modernom sídle vyzerá: 

Zdroj: mymodernmet.com

Pozri aj:

Najčítanejšie

Test dlhovekosti: Aká je pravdepodobnosť, že sa dožijete vysokého veku?
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Vtáčika z rozprávky Rio už vo voľnej prírode nenájdete. Vedci ho vyhlásili za vyhynutého
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči

Odporúčané články: