Search
Close this search box.

Doplnok, s ktorým vyhrejete svoj dom aj byt bez najmenších prekážok

Zima je tu čo nevidieť, čo znamená, že vytvorenie teplotného komfortu v interiéri bude stredobodom pozornosti väčšiny z nás. Možností, ktoré môžete na tento účel využiť je viac než dosť. Často však pri ich výbere rozhoduje cena paliva, jeho dostupnosť a typ vykurovacieho zariadenia, ktoré sa o teplo v rodinnom kruhu postará.

Aby ste pri hľadaní takéhoto zariadenia nestratili hlavu ani veľa peňazí, máme pre vás riešenie. Moderné krbové kachle, vďaka ktorým si užijete teplo bez potreby veľkej energie.

Krbové kachle

Krb v obývacej izbe vidieckeho domu alebo chaty dnes už neplní iba funkciu vykurovania. Je tiež významným prvkom dekorácie interiéru. Samozrejme, závisí od typu zariadenia, do ktorého sa rozhodnete investovať peniaze aj čas.

Nezabudnite na doplnky

Krbové kachle majú výhodu v tom, že sú nielen krásne, ale aj pohodlné na použitie. Poskytujú priestoru dobrý hrejivý výkon, ku ktorému vám stačí dobré palivo a správne krbové náradie.

Krbové kachle sú dlho horiace zariadenie. Vďaka funkcii dodatočného spaľovania nedochádza k úniku potenciálne užitočných látok, ktoré môžu vytvárať dodatočnú energiu. To poskytuje výrazné zvýšenie ukazovateľov účinnosti – jedno naplnenie paliva môže stačiť až na 8 hodín prevádzky.

Na rozdiel od krbovej vložky môžu byť krbové kachle tiež použité na vykurovanie nielen jednej miestnosti, ale celého domu. Je dôležité zvoliť príslušný výkonový stupeň zariadenia a adekvátne sa oň v priebehu prevádzky starať.

Výber krbových kachlí

Napriek ich dokonalému vzhľadu, musíte mať pri výbere krbových kachlí na pamäti, že hlavnou funkciou konštrukcie je vykurovanie miestnosti. Najdôležitejším faktorom pri výbere je bezpečnostný výkon. Je dôležité nakupovať zariadenie v dôveryhodných obchodoch, kde majú všetky vykurovacie modely certifikáty kvality a spĺňajú bezpečnostné požiadavky.

Najdôležitejšie vlastnosti, ktoré ovplyvňujú výber krbových kachlí sú:

  • účinnosť;
  • druh použitého paliva (pelety, palivové drevo);
  • materiál, z ktorého pozostáva konštrukcia (oceľ, liatina);
  • konfigurácia (jedno-, dvoj-, trojstranná, panoramatická, uhlová, nástenná).
  • funkčnosť (krby môžu byť vybavené varnými doskami).

Dôležitým kritériom sú aj dizajnové prvky. Dizajn musí zodpovedať interiéru, musí byť nielen dôležitý pre zabezpečenie tepla zariadením, ale aj dekoratívnym doplnkom domu alebo bytu. Správne zvolené krbové kachle môžu dodať atmosfére domu nielen pocit tepla, ale aj útulnosti a pohodlia. Tak pri ich kúpe na všetky vyššie spomenuté a dôležité vlastnosti myslite.

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia
RECEPT: Rýchly a jednoduchý banánový chlebík
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady

Odporúčame: