Life is beautiful

“Nedopusť, aby ti včerajšok, zabral väčšinu dneška” – Will Rogers

Nájdeš nás aj tu

Fanúšikovia Harryho Pottera sú vo vytržení. Môžete vyhrať pobyt v jednom z najlegendárnejších príbytkov

Britská spisovateľka J. K. Rowlingová vytvorila sériu príbehov o čarodejníkovi Harrym Potterovi. Prvá kniha uzrela svetlo sveta už v roku 1997. Knižná, rovnako ako aj filmová séria, je vo svete veľmi úspešná a bola preložená do niekoľkých jazykov. 


Každý správny fanúšik musí jednoznačne poznať aj postavu Hagrida a s ním spojenú jeho ikonickú chatrč. Viete si predstaviť, že by ste sa v nej mohli aspoň na určitý čas ubytovať?

To je totiž možné vďaka zaujímavému konceptu, v rámci ktorého otvorili v severnom Anglicku novú chalupu, ktorá sa podobá práve slávnemu domčeku Hagrida tak, ako je opisovaný v knihách. Ako informovala stránka travelandleisure.com, chatrč nájdete pod názvom „Grounds Keeper Cottage“ a je súčasťou vlastného „Zakázaného lesa“, známeho ako North Shire.Ako pre britský denník Daily Mail uviedla majiteľka Carol Cavendish, stavba a vybavenie chatrče stálo približne 250 tisíc dolárov (cca. 227 000 eur). To, že táto verzia je oproti chalupe z knižnej série luxusnejšia však neznamená, že stratila štýl typický pre samotného Hagrida. Interiér zdobia visiace košíky, laná či lampy a návštevníci sa môžu aj vykúpať v medenej vani.

Siahnuť hlboko do vrecka alebo skúsiť šťastie

Ako sa však aj dalo predpokladať, návštevníci a fanúšikovia si za toto ubytovanie slušne priplatia. Za jednu noc si od vás totiž vypýtajú okolo 250 dolárov (cca. 227 eur). 

Teraz si však môžete (nielen) o pobyt v tejto chate zasúťažiť, a to do 31. októbra 2019. Jediné, čo musíte urobiť, je navštíviť webovú stránku northshire.co.uk a zaplatiť vstupný poplatok 1 dolár (t.j. 0,91 eur). 

A presne za takú istú sumu si následný výherca prvej ceny bude môcť prenajať chatrč na celý týždeň, konkrétne od 22. – 29. decembra 2019, spolu s ďalšími piatimi priateľmi (maximálne však 4 dospelí). A to nie je ani zďaleka všetko. Okrem iného sa bude môcť stretnúť so snežnou sovou Hedwigou či zažiť popoludňajší čaj so samotným Harrym Potterom. Filmovú atmosféru bude môcť zažiť v rámci jazdy parným rušňom zo stanice v Goathlande.

Tak smelo do toho, milí fanúšikovia. Vďaka tejto jedinečnej príležitosti môžete získať krásny vianočný darček pre vás a vašich priateľov či blízkych, ktorí na príbehy čarodejníka nedajú tiež dopustiť. A možno niekde natrafíte aj na Hagrida so svojím Chlpáčikom či Aragogom.

Zdroj: travelandleisure.com, dailymail.co.uk, northshire.co.uk

You don't have permission to register