Search
Close this search box.

Magický les, ktorý je aj pod hladinou. Pozrite sa na unikátny prírodný úkaz, ktorý vám vyrazí dych

Každoročne je lákadlom turistov vďaka čarokrásnej prírode, tyrkysovo modrej vode a ešte jednej drobnosti. Z jeho útrob vyrastá ozajstný les, čo je samo o sebe raritou. A tento by rozhodne zahanbil aj samotných tvorcov fantasy filmov.

Budované prírodou

Pôvod jazera siaha do roku 1911, kedy pohorím Ťanšan (pôvodný názov Tian Shan) otriaslo silné zemetrasenie. Jeho dôsledkom boli rozsiahle zosuvy pôdy, ktoré vytvorili prírodnú priehradu. A čo začalo zemetrasenie, dokončil čas a počasie. Rokmi sa priehrada plnila dažďovou vodu, až kým sa z pôvodného smrekového lesa nestalo jazero.

Zdroj: Flickr / nuggems

V súčasnosti Kaindy Lake dosahuje obdivuhodnú dĺžku – až 400 metrov. Keďže stromy sú zatopené len spolovice, ich vrcholce sa spod hladiny vynárajú ako strašidelné stožiare stroskotaných lodí. Keď sa k tomu pridá chlad a mliečno-biela hmla, je to ako scéna vystrihnutá z filmu.Raj (nielen) pre potápačov

To najlepšie sa však i napriek tomu skrýva pod hladinou. Teplota vody nikdy nedosahuje viac ako 6 stupňov Celzia, a tak uchováva torzá starých smrekov v dokonalom stave. Našli by ste dokonca na nich aj ihličie v neporušenom stave.

Nakoľko je Kaindy Lake priezračne čisté, je tento neuveriteľný výjav vidno aj priamo z brehu, a teda sa nemusíte nutne potápať. Napriek tomu, je toto jazero z očividných dôvodov rajom pre potápačov, ktorí bažia po pravom dobrodružstve.

https://www.instagram.com/p/Bqn7X9TDWQ9/

Keďže sa toto unikátne jazero nachádza v tieni svojich väčších susedov, Big Almaty Lake a Kolsai Lake, nebudete sa musieť pri jeho návšteve predierať davom turistov. Na cestu k nemu je však potrebné využiť úžitkové vozidlo, ktoré nájdete v blízkom kaňone. Sme si však istí, že návšteva tohto jazerného lesa určite stojí za trochu únavy a špinavých topánok.

Zdroj: caravanistan.com, allthatsinteresting.com, curiosity.com 

Pozri aj:

Najčítanejšie

TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia
Neviete zaspať? Vyskúšajte túto pieseň, upokojí vás

Odporúčame: