Life is beautiful

“Nedopusť, aby ti včerajšok, zabral väčšinu dneška” – Will Rogers

Nájdeš nás aj tu

Magický les, ktorý je aj pod hladinou. Pozrite sa na unikátny prírodný úkaz, ktorý vám vyrazí dych

Každoročne je lákadlom turistov vďaka čarokrásnej prírode, tyrkysovo modrej vode a ešte jednej drobnosti. Z jeho útrob vyrastá ozajstný les, čo je samo o sebe raritou. A tento by rozhodne zahanbil aj samotných tvorcov fantasy filmov.

Budované prírodou

Pôvod jazera siaha do roku 1911, kedy pohorím Ťanšan (pôvodný názov Tian Shan) otriaslo silné zemetrasenie. Jeho dôsledkom boli rozsiahle zosuvy pôdy, ktoré vytvorili prírodnú priehradu. A čo začalo zemetrasenie, dokončil čas a počasie. Rokmi sa priehrada plnila dažďovou vodu, až kým sa z pôvodného smrekového lesa nestalo jazero.

V súčasnosti Kaindy Lake dosahuje obdivuhodnú dĺžku – až 400 metrov. Keďže stromy sú zatopené len spolovice, ich vrcholce sa spod hladiny vynárajú ako strašidelné stožiare stroskotaných lodí. Keď sa k tomu pridá chlad a mliečno-biela hmla, je to ako scéna vystrihnutá z filmu.Raj (nielen) pre potápačov

To najlepšie sa však i napriek tomu skrýva pod hladinou. Teplota vody nikdy nedosahuje viac ako 6 stupňov Celzia, a tak uchováva torzá starých smrekov v dokonalom stave. Našli by ste dokonca na nich aj ihličie v neporušenom stave.

Nakoľko je Kaindy Lake priezračne čisté, je tento neuveriteľný výjav vidno aj priamo z brehu, a teda sa nemusíte nutne potápať. Napriek tomu, je toto jazero z očividných dôvodov rajom pre potápačov, ktorí bažia po pravom dobrodružstve.

View this post on Instagram

What about KAZAKHSTAN? 🇰🇿 📌Day Seven – Lake Kaindy Lake Kaindy is a 400-meter-long lake located in Kazakhstan. The lake reaches depths near 30 meters. It is located 129 kilometers east-southeast of the city of Almaty and is 2,000 meters above sea level. Lake Kaindy is located in the south of Kazakhstan, within Kolsai Lakes National Park. The lake was formed as the result of a major limestone landslide forming a natural dam. It blocked the gorge and was filled by mountain river water. This was triggered by the 1911 Kebin earthquake. The track to Lake Kaindy has numerous scenic views to the Saty Gorge, the Chilik Valley, and the Kaindy Gorge. ✨ The lake is well known for its scenery, particularly its trunks of submerged Picea schrenkiana trees that rise above the surface of the lake. The area is often referred to as a "sunken forest". The cold water helps preserve the tree trunks, which are overgrown with algae and various other water plants. On this we finish week of Kazakhstan. 😊 Stay in touch. 😉 #whatabouttraveling #whataboutkazakhstan #kazakhstan #lakekaindy #almaty #nature #beautiful #travel #travelblogger #traveling #travelgram #travelholic #lake #travelphotography

A post shared by What About Traveling (@whatabouttravelling) on

Keďže sa toto unikátne jazero nachádza v tieni svojich väčších susedov, Big Almaty Lake a Kolsai Lake, nebudete sa musieť pri jeho návšteve predierať davom turistov. Na cestu k nemu je však potrebné využiť úžitkové vozidlo, ktoré nájdete v blízkom kaňone. Sme si však istí, že návšteva tohto jazerného lesa určite stojí za trochu únavy a špinavých topánok.

Zdroj: caravanistan.com, allthatsinteresting.com, curiosity.com 

You don't have permission to register