Search
Close this search box.

Monopoly v realite: Nový projekt ohromil všetkých, čo už niekedy hrali túto kultovú stolovú hru

Jednou z najpopulárnejších stolových hier, ktorej prepadlo mnoho ľudí po celom svete, je nepochybne ešte aj v súčasnosti Monopoly. Jej vznik sa datuje ešte do roku 1935, preto niet divu, že si odvtedy vyslúžila už mnoho rôznych podôb.

Hoci sú stolové hry navrhnuté tak, aby sa pre ľudí stali primárne neškodnou zábavkou, hra Monopoly môže dosiahnuť aj trošku iný rozmer. Jej vysoká miera reálnosti môže spôsobiť, že sa do nej tak vžijete, že sa so svojimi spoluhráčmi na konci decentne pohádate. Pozor teda na dôsledky!Teraz ešte reálnejšia 

Ak by ste sa však ešte viac chceli preniesť do sveta Monopoly, určite vás poteší, že by sa táto hra mala už čoskoro preniesť do reality. Nový projekt Monopoly Dreams totiž oživí mnohé kľúčové prvky tejto obľúbenej stolovej hry, informuje portál ladbible.com.

Zdroj: Monopoly Dreams

Vďaka interaktívnej technológii a hologramom sa budete môcť skutočne prejsť rôznymi tematickými miestnosťami, ktoré vás okamžite vtiahnu do hry. A tak sa môžete ocitnúť napríklad na železničnej stanici, v energetickej spoločnosti, v banke, či odsedieť si „trest“ vo fiktívnej väzenskej cele.

Očakáva sa rozvoj turizmu

Atrakcia bude súčasťou veľkého zábavného parku, no ak sa ju rozhodnete niekedy vyskúšať, budete si musieť naplánovať cestu až do ďalekého Hongkongu. Tam sa totiž tento projekt stane realitou. Tomu bude zodpovedať aj to, že jednotlivé lokality budú prevzaté z hongkongskej verzie stolovej hry.

Zdroj: Monopoly Dreams

Krajina očakáva od spustenia tejto atrakcie nárast turizmu. „Po investovaní prostriedkov do navrhnutia a realizácie projektu Monopoly Dreams si veľmi ceníme, že sa nám ho podarilo vytvoriť. Našim cieľom je prijať viac ako 700 000 návštevníkov. Sme odhodlaní prinášať interaktívne zážitky nielen pre miestnych, ale ukázať aj turistom novú destináciu,“ uviedol pre portál ladbible.com Gary Chan, hlavný prevádzkový riaditeľ Monopoly Dreams. 

Ako uvádza portál travelandleisure.com, k otvoreniu dokončeného projektu by malo dôjsť v júni 2019. Aspoň taký je plán. Uvidíme, či si atrakcia, ktorá bude prvá tohto druhu, získa srdcia fanúšikov tejto kultovej spoločenskej hry aj v takejto podobe.

Zdroj: monopolydreams.com, ladbible.com, travelandleisure.com

Pozri aj:

Najčítanejšie

Test dlhovekosti: Aká je pravdepodobnosť, že sa dožijete vysokého veku?
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Vtáčika z rozprávky Rio už vo voľnej prírode nenájdete. Vedci ho vyhlásili za vyhynutého
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči

Odporúčané články: