Search
Close this search box.

Netradičné zvieracie priateľstvo: Nútená karanténa spojila dva vzácne druhy, odvtedy sú nerozličnou dvojicou

Nútená karanténa spojila nielen niektorých ľudí, ale aj zvieratá. Chovatelia známej austrálskej zoologickej záhrady „Reptile Park“, nachádzajúcej sa asi hodinu cesty od Sydney, sa stali svedkami netradičného priateľstva, ktoré vzniklo medzi koalou Elsou a vombatom Hope. 


Ako informuje portál unilad.co.uk, táto rozkošná zvieracia dvojica si našla k sebe cestu počas dočasného zdieľania spoločného príbytku. K prvotnému zoznámeniu došlo v čase, kedy bola Hope premiestnená do ohrady k Else, pokým bola tá jej čistená. 

Rozhodnutie chovateľov spojiť túto dvojicu bolo od začiatku jednoznačné. Vedeli, že obe zvieratá sú si veľmi druhovo blízke, nakoľko patria medzi vačkovce. Preto nemali obavy o ich bezpečnosť. To, že medzi nimi vznikne takéto krásne priateľstvo, však nepredpokladal asi nikto. Ich blízky vzťah dávajú najavo predovšetkým pri zvítaní, kedy si o seba otierajú nosy. 

https://www.facebook.com/AustralianReptilePark/videos/586786141959522/

„Táto dvojica vytvorila špeciálne priateľstvo, a ja sa už nemôžem dočkať toho, ako budem pozorovať jeho ďalší rozkvet. Elsa a Hope sú neoddeliteľnou súčasťou austrálskej prírody, ktorá potrebuje veľkú pomoc,“ uviedla pre Daily Mail riaditeľka parku Hayley Shute.

„Austrália má celosvetovo najhoršiu bilanciu v oblasti výhynu cicavcov. Koala, bohužiaľ, zaznamenáva výraznejší ubýtok. Ten je spôsobený čiastočne tragickými požiarmi zo začiatku tohto roka. Hrozí však, že tento druh úplne vymizne z voľnej prírody do roku 2050,“ dodáva.

Park bol pre verejnosť zavretý počas apríla a mája, svoje brány opäť otvoril len nedávno, konkrétne 16. júna. Zdá sa, že zvieratám izolácia neublížila a tento čas si skutočne užili. A keďže chovatelia nemajú v pláne toto priateľstvo v žiadnom prípade rozdeľovať, umožňujú im stretávať sa každý deň aj po tom, čo už nezdieľajú spoločnú ohradu. 

Zdroj: unilad.co.uk, dailymail.co.uk

Zdroj titulnej fotografie: Instagram / Australian Reptile Park

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Vrak Titanicu o pár rokov definitívne zmizne. Trápi ho vážny problém
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia

Odporúčame: